Militária

Tételek száma: 127

cca 1916 Polgári hajóstiszt, díszegyenruhában, 13x16 cm
14664.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

1918 A SAVA monitor a galatzi hajógyár úszódokkjában, 1918. szeptember 12 és 15 között, a Dunai Flottila hajója, utólagos előhívás, 13×18 cm
14665.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Kis Mihály: A katonai pótló (remonta) tenyésztése és értékesítése. 6 képpel  Bp., 1913. Országos Magyar Gazdasági Egyesület Könyvkiadóvállalata (Pátria ny.). 61 + (3) p. {Köztelek Olcsó Könyvtára V. évf. 6. füzet}. Szöveg közti képekkel illusztrálva. Tűzve, kiadói, kissé sérült papírborítóban
14666.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

9 db vegyes katonai fotó
14667.

9 db vegyes katonai fotó

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

1916-1918 8 db vegyes katonai fotó és légi felvétel
14668.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

bárcziházi Bárczy István (1882-1952) portréja, fotó, 22,5×17 cm
14669.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
62,18
68,57

cca 1940 Komárom, cseh betonerőd, 3 db albumlapra ragasztott fotó, mellette más témájú fotókkal, 6×5 és 6×8,5 cm-es méretben
14670.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43

1902 Vezsenyi Jenő, huszártiszt portréja, keményhátú fotó Goszleth István budapesti műterméből, 20,5×10,5 cm
14671.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
16

1870 Buda, hadi szolgálatra alkalmatlanná nyilvánító okirat, szabósegéd részére, pecséttel, aláírással.
14672.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

cca 1915-1945 10 db katonai fotó (tisztek fogadáson, magasles, ebéd a bogišići temetőben), közte néhány későbbi előhívás, vegyes méretben és állapotban
14673.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

1942 M. kir. honvéd ezredes unokájával, számos kitüntetéssel dekorálva (Nemzetvédelmi Kereszt, Károly Vitézségi Érem I. és II. osztálya, Károly-csapatkereszt, Mozgósítási Kereszt / Legénységi Szolgálati Jel, Sebesültek Érme, Erdélyi emlékérem), mesterlövész bojttal; fotólap Ullmann budapesti műterméből, a hátoldalon feliratozva, szélein sérült, 13,5x8 cm
14674.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
11

cca 1930 Verbőczy Kálmán (1888-1967), a 2. honvéd gyalogezred századosa, a Budai Várban található Nándor-laktanya előtt (Bp. I., Kapisztrán tér), egyenruhában, karddal; fotó, "M. kir. 2. honvéd gyalogezred II. zászlóalj gazdasági hivatala" bélyegzővel, BSzKRt. szárazpecséttel (bérletigazolvány-képként volt használva), a hátoldalon feliratozva, szélén lyukasztás/kis sérülés, 8x6 cm. (Verbőczy szolgált az I. világháborúban, ahol a Monarchia fegyverletétele után is folytatta a harcot a Székely Hadosztály zászlóaljparancsnokaként, egészen 1919-ig. A harcok befejeztével, a békeszerződések megkötése után a Nemzeti Hadseregben, illetve a M. Kir. Honvédségnél folytatta a szolgálatot, ahol később ezredesi rangot szerzett.)
14675.

cca 1930 Verbőczy Kálmán (1888-1967), a 2. honvéd gyalogezred századosa, a Budai Várban található Nándor-laktanya előtt (Bp. I., Kapisztrán tér), egyenruhában, karddal; fotó, "M. kir. 2. honvéd gyalogezred II. zászlóalj gazdasági hivatala" bélyegzővel, BSzKRt. szárazpecséttel (bérletigazolvány-képként volt használva), a hátoldalon feliratozva, szélén lyukasztás/kis sérülés, 8x6 cm. (Verbőczy szolg...

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft