1942-1943 Komárom-Öregvári kiképzésen résztvevő katona részletes, kézzel írt naplója, fotókkal (balatoni családi fotók is), egyéb dolgokkal illusztrálva, sok helyen hiányos oldalak kivágások miatt
Az Osztrák-Magyar Cs. és Kir. Haditengerészet Viribus Unitis csatahajója és Tb 100 M torpedónaszádja, 2 db régi fotóról készült modern nagyítás, a hátoldalon feliratozva, az egyiken "Közlekedési Múzeum Budapest" bélyegzővel, 24x18 cm
cca 1920-1930 Esküvői csoportkép, rajta Szeghő Sándor (1874-1956) karmester, zeneszerző, az egykori cs. és kir. 23. gyalogezred zenekarának volt karnagya, rajta számos kitüntetéssel, köztük: Vöröskereszt II. osztályú díszjelvénye, Magyar Érdemrend lovagkeresztje hadiszalagon, fotó kartonon, Bp., Schäffer Gy. fotó, foltos, 17x23 cm
Hadsereg Sporthét 1934. Báró Wlassics Gyula, a felsőház elnökének tiszteletdíja. Nagyméretű, selyem bélésű díszdoboz. Korának megfelelő, kisebb sérülésekkel, kopásnyomokkal, 48,5x31,5x16 cm