1913 Az Érdekes Újság I. évf. II. félv. 16-41. sz. 1913. jul. 6. - dec. 28. sz. Szerk.: Kabos Ede. Bp., Légrády. Benne számos érdekes írással, közte: Ady Endre: Ady-kúria, Magyar-Mannerheim Gusztáv, Zichy Mihály, osztrák-magyar labdarúgó mérkőzés, Erzsébet királyné emléke és más írások. Gazdag képanyaggal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Kiadói kopott, foltos szecessziós egészvászon-kötés, laza fűzéssel, két lap kijár, pár lapon szakadás.
cca 1916 Tolnai Világlapja koronázási emléke - A királyi pár (IV. Károly és Zita királyné). Bp., Tolnai-ny., 16 p. Egészoldalas, fekete-fehér fotókkal illusztrált. Tűzött papírkötés, sérült, szétvált borítóval.
1917 Neue Bahnen. Illustrierte Monatsschift für Erziehung und Unterricht. Kriegsjahrgang (28) Januar bis Dezember 1917. Leipzig, Dürr'sche Buchhandlung. Német nyelvű havi folyóirat teljes évfolyama egy kötetben. Félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, ex libris-szel.
Jelenkor. Irodalmi és kritikai folyóirat. Szerk. Hevesy Iván. [Felelős szerk. Garami Árpád]. 1., 3-4., 5. sz.
Bp., 1917. nov. - 1918. ápr. (Korvin Testvérek - Jókai ny., Komárom). 32 p.; 81-128 p.; 129-160 p. A folyóiratból összesen 5 szám (4 füzet, a 3-4 szám együtt) jelent meg, tehát tételünkün kívül még egy. A folyóiratban többek között Babits Mihály, Nagy László (Moholy), Hevesy Iván, Zsolt Béla, Lukács György, Balázs Béla. Gábor Andor, Kassák Lajos és Tóth Árpád írásai és műfordításai jelentek meg.
Hevesy folyóiratában a Vasárnapi Kör szerzői és témái tehát rendre visszaköszöntek. A lap elindításában Hevesy és Garami mellett aktív szerepe volt Moholy Nagy Lászlónak is, aki ekkor még irodalmárnak készült.
Érdekesség, hogy az utolsó lapszámban (1918. április) használja először a Moholy előnevet Nagy László.
A számok egyenként, fűzve, kiadói borítékban; az 1. sz. borítója kissé foltos.