Szobrok, kisplasztikák, plakettek

Tételek száma: 143

Kutas László (1936-): Családi fotóalbum. Bronz. jelzett 26x19 cm
12428.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

R. Kiss Lenke (1926 - ): Kislány. 1980 körül. Öntött, patinázott bronz, márvány talapzaton. Jelzett. m:31cm
12429.

Kikiáltási ár:
55 000 Ft
142,49
157,14

Nagy János: Furulyázó fiú akt 1958. Bronzírozott műgyanta. Jelzett. Furulyája ragasztott. m: 26 cm
12430.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86

1988. "Szegedi Ipari Vásár 1988 Díj". Bronz, jelzés nélkül, m: 30 cm
12431.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71

Ribolt jelzéssel: Art Deco táncosnő. Bronz, márvány talpon, m: 30 cm
12432.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29

Jelzés nélkül: Rackajuh. Bronz, m: 5 cm
12433.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
36,27
40,00

Gondolkodó ember, könyvtámasz pár, jelzés nélkül, bronz, m: 15 cm
12434.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
36,27
40,00

Faragott fa férfi fej, jelzés nélkül, m: 18,5 cm
12435.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

12436.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Soltra Elemér (1922-2013): 2 db bronz plakett. Jelzett, Keretben, d: 9,5 cm /db
12437.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Tóth Béla (1941-2022) Munkácsy Mihály-díjas szobrászművész és éremművész, ,,a lovak szobrásza": Kincsem a verhetetlen 1979. Bronz falikép, jelzett, 35x40 cm  Kincsem többszörös díjnyertes, Magyarországon tenyésztett, angol telivér szülőktől származó versenyló, a magyar lósport és lótenyésztés büszkesége. Magyarországon ,,a legyőzhetetlen csodakanca" névvel, Európa többi részén pedig a ,,Hungarian miracle" és a ,,Hungarian wonder" ,,Wunderstute" (vagyis magyar csoda) titulusokkal illették.   ,,Kincsem volt az, aki fellelkesítette a magyar urakat, hogy a csodakancához hasonló paripákat tenyésszenek, amelyekkel majd öregbítsék a magyar lónevelés hírnevét, végig az egész világon. A Majthényi Izidorok, a Baltazziak, Zichy Béla grófok, Dréher Antalok, Springer Gusztávok, Teleki László grófok, Apponyi Antalok, Geist Gáspárok, Luczenbacher Miklósok, a Rothschildok, a Sigrayak, Wenckheimek, Esterházyak, Harkányiak, Rohonczyak, Szemerék voltaképpen azért neveltek csikókat az utolsó ötven esztendőben, hogy utolérjék ama legendás Blaskovich Ernőt. " Krúdy Gyula
12438.

Tóth Béla (1941-2022) Munkácsy Mihály-díjas szobrászművész és éremművész, ,,a lovak szobrásza": Kincsem a verhetetlen 1979. Bronz falikép, jelzett, 35x40 cm Kincsem többszörös díjnyertes, Magyarországon tenyésztett, angol telivér szülőktől származó versenyló, a magyar lósport és lótenyésztés büszkesége. Magyarországon ,,a legyőzhetetlen csodakanca" névvel, Európa többi részén pedig a ,,Hungarian ...

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
67,36
74,29
39

Portemy(?) jelzéssel: Arc. Bronz plasztika, 16,5x11 cm
12439.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft