cca 1909, jan. 14 Jászai Mari (1850-1926) színésznő autográf sorai Gerő Ödönné Hermann Leontinnak, Gerő Ödön (1863-1939) művészeti újságíró, szerkesztő feleségének, amelyben fellépéseiről ír: (...) mult vasárnap 34 költeményt mondtam, most a Borgia próbák, vasárnap három helyen szavalok jótékony célra azután két budai játék (...) és 25ikén utazom Pozsonyba két játékra". Két beírt oldal kártyán, Já...
cca 1910-1920 Budapesti helyiérdekű vasút (BHÉV / HÉV) szentendrei kocsiszín lapostető részletterve, tervrajz, jelzett: Dr. Zielinski Szilárd mérnök, műegyetemi tanár vasvázas betonépítményeket tervező irodája. Sérült, lapszéli szakadásokkal, sarokhiánnyal, 69x34 cm
cca 1920-25 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.
1927 Bp., Erődi-Harrach Tihamér (1885-1947) országgyűlési képviselő, kormányfőtanácsos fejléces, gépelt levele a Magyar Gazdaszövetség Igazgatósága részére, saját kezű aláírásával
1929 Maróti Major Jenő (1871-1945) festőművész, grafikus autográf levele Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátorhoz, amelyben egy elmaradt találkozó kapcsán ír. Két beírt oldal, Maróti Major Jenő autográf aláírásával, eredeti borítékban.
1931 Vágó József (1877-1948) közgazdasági író, újságíró, a Pester Lloyd szerkesztője autográf házassághoz gratuláló sorai a Pester Lloyd szerkesztősége nevében Geleji Sándorné Gerő Zsófia (1895-1966) részére. Édesapja, Gerő Ödön (1863-1939) újságíró, 1919-1939 között a Pester Lloyd művészeti rovat vezetője. Vágó József Pester Lloyd névjegykártyáján, autográf aláírásával, eredeti borítékban.