1921-1927 3 db régi kotta: Salome - Százszorszép, Katóka légy a babám!, Na, mit szól kegyed? Ez a zeném... Szövegíró: Harmath Imre. Bp., Rózsavölgyi és Társa. Vegyes állapotban, sérülésekkel.
cca 1962 Romhányi József - Ránki György: Muzsikus Péter új kalandja. Zenés mesejáték 2 részben (3 kép). Szövegkönyv gépirat. Félvászon-kötésben, a borítón és a címoldalon "Szerzői Jogvédő Hivatal Színházi Osztály" bélyegzőkkel, 54 p. Romhányi József verses forgatókönyvére Ránki György komponálta a "Muzsikus Péter új kalandjai" c. gyermekoperát, melyet 1962-ben, a Bartók Gyermekszínházban mutattak ...
Houston Stewart Chamberlain: RIchard Wagner. München, 1919, F. Bruckmann A.-G. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, részben foltos lapokkal, hiányzó hátsó szennylappal.
cca 1910 Kotta kolligátum: Kurucz dalok, Magyar zenei ereklyék, Az 1848-49-iki szabadságharcz dalai és indulói. Jó állapotban, kissé kopott vászonkötésben
Balázs Árpád nótás könyvei, I/A. II-VI. Bp., Bárd Ferenc és Fia - Rózsavölgyi. Kiadói haránt-alakú félvászon-kötések, kopott borítókkal, egy gerince sérült, az egyik borítója elvált a könyvtesttől, az egyik borítóján ceruzás bejegyzésekkel, a másikban ceruzás bejegyzésekkel. Az I/A. füzet Balázs Árpád (1874-1941) által aláírt, dátumozott példány! + Kókay István dalai. Bp., Nádor Kálmán. Kiadói h...