cca 1957 "Felfelé az Elbán", németországi utazás fényképei (Drezda, Lipcse, cseh-német határ, stb.), kb. 80 db fotó, 9x6 cm méretben, korabeli albumban (kijáró albumlapok)
A történelmi Magyarország várai üveg diákon. 70 db, feliratozott diakép, erdélyi, felvidéki várakkal is. cca 1910-1940. Mindössze néhány sérült darabbal. Színesekkel is. 8x8,5 cm / Castles of the Historical Hungary 70 glass photo slides with iscriptions. Only a few damaged.
cca 1930 A Szentgotthárdi iskolaszanatóriumot bemutató 60 darabos érdekes üveg dia gyűjtemény, feliratozott diákkal, hozzá leírás. Az épület, a betegek, a programok, stb. 8x8 cm
cca 1939 Kárpátaljai fotóalbum a visszacsatolás utáni gazdasági reintegráció időszakából (faipar fejlesztése, stb.), össz. 105 db fotó, feliratozva, közte néhány korabeli budapesti felvétel is. Megviselt fa borítású albumban.
Zabolai Finna Béla erdélyi helytörténész, író fotóalbuma, 208 db beragasztott különböző méretű fotóval, képeslappal, Magyarlapád, Nagyenyed, Kolozsvár, Nagyvárad, Al-Duna, Baja, Mezőhegyes, stb.