Expresszionizmus Németországban válogatott művek festmények, szobrok, grafikák. Duisburg város Wilhelm-Lehmbruck-Múzeumának kiállítása Németországi Szövetségi Köztársaság művelődési hete keretében. Szerk:: Julian Heynen, Cornelia K. Will. Bp., 1980., Szépművészeti. Kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés.
Művészeti hetek Kolozsvár 1942. május 9. - június 6. Bp., 1942, Országos Irodalmi és Művészeti Tanács (Athenaeum-ny.), 162+(2) p.+12 t. Szövegközi fekete-fehér ábrákkal és egészoldalas képtáblákkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, sérült gerinccel, néhány sérült lappal. Az előzéklapon Heintz Henrik (1896-1955) festőművész saját kezű aláírásával.
Pereházy Károly: Magyarországi kovácsoltvas-műveltség. Bp., 1982, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Seemann-Katalog: Farbige Gemäldereproduktionen. Leipzig, 1954, VEB E. A. Seemann. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
Rados Jenő: A neoklasszicizmus nagy magyar templomai. Bp., 1937, Stádium, 56 p. Fekete-fehér fotókkal, ábrákkal illusztrált, köztük 5 kihajtható. Különlenyomat. Kiadói papírkötés, a hátsó borító sérült, viseltes.
Hanna Dornik-Eger: Albrecht Dürer und die Graphik der Reformationszeit. A szerző, Hanna Dornik-Eger által ALÁÍRT példány. Schriften der Bibliothek des Österreichischen Museums für angewandte Kunst 2. Wien, 1969, Österreichisches Museum für angewandte Kunst. Gazdag képanyaggal illusztrált. Német nyelven. Kiadói papírkötés.