Varga István: Az Izráeliták' régi rendtartásai és szokásai. ('Sidó antiquitas, vagy archaeologia). Az exegetica theologia harmadik része. Kiadta tanítványai számára - - Sz. I. M. D. és professor. Debreczenbenn, 1818, Tóth Ferentz, I-VI, 7-383+1 p. Korabeli félbőr-kötés, foltos lapokkal, névbejegyzéssel.
A zsidó Budapest. Emlékek, szertartások, történelem. Szerk.: Komoróczy Géza. 1-2. köt. Bp., 1995, MTA Judaisztikai Kutatócsoport. Kiadói papírkötésben.
Stern, [Max Emanuel]: Gebete der Israeliten. [Izraelita imakönyv]. Wien, 1876, Josef Schlesinger. Héber és német nyelven. Dekoratív, réz és csont rátétekkel díszített bársonykötésben, kissé viseltes állapotban, helyenként sérült, kijáró lapokkal.
Mezei András: Honfoglaló. Versek. Az 50 éves Izrael köszöntése. New York-Bp.-Jeruzsálem,(1998),Múlt és Jövő. Kiadói papírkötés. A szerző, Mezei András (1930-2008) író, költő által Pomogáts Béla (1934-) Széchenyi-díjas kritikus, tanár, irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány.