Polgár László: Ne ölj! Ne mortigu! Harc a terrorizmus ellen. Batalo kontrau la terorismo. A szerző, Polgár László (1946- ) eszperantista, pedagógus, sakkedző által DEDIKÁLT példány! Bp., 2004., Polgár Kft. Magyar és eszperantó nyelven. Kiadói papírkötés.
Török Ferenc: Honvéd-varázs. Piros-fehér évtizedek. A fotográfus, Petrich Ferenc által az előszó írója, Schmitt Pál (1942-) kétszeres olimpiai bajnok párbajtőrvívó, volt MOB elnök, volt köztársasági elnök részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2009., Zrínyi. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
2 db Tenisszel kapcsolatos könyv: The encyclopedia of tennis - 100 years of great players and events. 1974 Rainbird, kissé szakadt papír védőborítóval + Eugene Scott: Tennis: Game of motion. Vászonkötésben, papír védőborítóval
Max E. Ammann: Geschichte des Pferde-Sports. Gütersloh, 1983, Prisma Verlag. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Garth Hattingh: A világ legszebb hegycsúcsai. Bp., 2001, Park Kiadó. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Dr. Kárpáti György: Itt állok megfürödve. A szerző elbeszélése alapján lejegyezte: Peterdi Pál. Sajdik Ferenc illusztrációival. A szerző és Kárpáti György által ALÁÍRT példány! Bp.,1981, Szerzői kiadás. Kiadói papírkötés.