Kallós Ede: Nevek és napok. Bp., 1943., Vajna és Bokor. E. Kandó Gyula szövegközti rajzaival illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
2 db Kínával kapcsolatos könyv: Yutang [Jü-tang], Lin: Mi kínaiak. Ford.: Benedek Marcell. Bp., 1943, Révai, 371 p. Átkötött, modern kötésben. + Garaudy, Roger: A kínai kérdés. Ford.: Várkonyi Tibor és Józsa Péter. Bp., 1968, Kossuth. Kiadói műbőr-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Hun Nándor: Bevezetés a szociális gerontológiába. Az öregedés egészségügyi és társadalmi kérdései. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 1978., Medicina. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Diderot válogatott filozófiai művei I-II. (egy kötetben). Bp., 1915, Franklin. 153+VIII+367 p. I. kötet: Második javított kiadás. II. kötet: Második javított és bővített kiadás. Modern, aranyozott gerincű félvászon kötés, II. kötet két lapján lapszéli, szöveget nem érintő sérüléssel, máskülönben jó állapotban.
A Társadalmi Muzeum értesítője. II. évf. Szerk. és kiadja a Társadalmi Muzeum. Bp., 1910., Posner és Fia. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, hiányzó szennylapokkal, volt magánkönyvtári példány.
Richard Andree: Ethnographische Parallelen und Vergleiche. Stuttgart, 1878., Julius Maier, XII+303 p.+1+II-VI (kihajtható táblák) t. Német nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, 1 kihajtható tábla hiányzik, a kihajtható táblák egy része szakadozott.