Simon Attila - Tóth László: Kis lépések nagy politikusa. Szent-Ivány József, a politikus és művelődésszervező. Somorja, 2016, Történelemtanárok Társulása-Fórum Kisebbségkutató Intézet. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Eyewitness - History of the World. The Essential Multimedia Refenerce Guide to World History. New York, 1995, Dorling Kindersley. Interaktív világtörténelmi enciklopédia CD, angol nyelven, kiadói kartontokban.
Szakály, Ferenc: Hungaria Eliberata. Die Rückeroberung von Buda im Jahr 1686 und Ungarns Befreiung von der Osmanenherrschaft (1683-1718.) (Hungaria Eliberata. Budavár visszavétele és Magyarország felszabadítása a török uralom alól (1683-1718.)) Bp., 1986., Corvina. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Nagy József: A Nagyatádi-féle földreform 1920-1928. A szerző, Nagy József (1929-2013) történész, főiskolai tanár által Szuhay Miklós (1928-2017) professzor, gazdaságtörténésznek dedikált! Eger, 1993, Bessenyei György Tanárképző Főiskola. 203 p. Megjelent 500 példányban. Kiadói papírkötés, kissé kopott gerinccel és borítóval, máskülönben jó állapotban.
[Anonymus]: Béla király névtelen jegyzőjének könyve a magyarok tetteiről. Ford.: Szabó Károly. Bp.,(1898.), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 65+3 p. Átkötött kopott, foltos félvászon-kötés, kissé sérült címlappal.
Sulyok László: Recski rabszolgák. Salgótarján, 1990, Tanúltságtétel Alapítvány. Kiadói kopott papírkötés. Az író, Sulyok László (1944-) által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
Timon Ákos: A szent korona elmélete és a koronázás. Bp., 1920., Stephaneum, 42 p. Második, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, foltos, szakadt borítóval, a lapok sarkain szamárfülekkel.