Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 189

16638.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,33
2,57

Volt egyszer egy Tabán. Zorád Ernő 36 festményének színes mása, korabeli vázlatokkal és térképpel, kísérőfüzettel. Szerk.: Barát Tibor. Bp., (1991), Glória-ny., 8 sztl. lev.+34 t. (2 tábla hiány). Kiadói papírmappában.
16639.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

Budapest székesfőváros közigazgatási alkalmazottainak címtára 1944. Bp., Székesfővárosi Háziny., XXXIII+475 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, a borítón gyűrődésekkel.
16640.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Kós Károly: Kalotaszeg. Kolozsvár, [1937], Erdélyi Szépmíves Céh, 278 p. Kós Károly szövegközi és egészoldalas linómetszeteivel. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
16641.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Angol szemmel Keszthelyen százhúsz évvel ezelőtt. Szemelvények Richard Bright 1815. évi útleírásából. Angol eredetiből ford., bev. és jegyzetekkel ellátta Dr. Szerecz Imre. A szerző három eredetib rajzával. Keszthely, 1935, Sujánszki László könyvnyomdája. 78+1p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, foltos és kissé sérült borítóval, előzéklapon korabeli ajándékozási sorokkal.
16642.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
9

Maszalghy Xavér Ferenc: Uti vázlatok Délfrancziaországból. Házi Könyvtár XX. Bp., 1875., Szent-Iván-Könyvtár, XII+374 p. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal.
16643.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14

3 db útikönyv a varászlatos tájak sorozatból: Isztria (Krk, Cres, Losinj); Monenegró (Crna Gora), Isztria ezer csodája. Bp., 2003-2008, Hibernia. Kiadói papírkötés.
16644.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Borsos Tamás: Vásárhelytől a Fényes Portáig. Emlékiratok, levelek. Sajtó alá rendezte, a bevezető tanulmányt és jegyzeteket írta: Kocziány László. Bukarest, 1972, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
16645.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Buza Péter: Túlparti látomás. Séta az időben, a budai Duna-soron. Bp., 2002, Városháza. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, a hátsó borítón az ár tollal áthúzva, máskülönben jó állapotban.
16646.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Magyar Néprajz sorozat 7 kötete: Bellon Tibor: Nagykunság, Tálasi István: Kiskunság, Szabó László: Jászság, Dömötör Sándor: Őrség, Manga János: Palócföld, Bíró Friderika: Göcsej, Timaffy László: Szigetköz. Bp., 1977-1988., Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés és kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítókban, a papír védőborítókon kis kopásnyomokkal, egy papír védőborító kopott, kissé szakadt.
16647.

Magyar Néprajz sorozat 7 kötete: Bellon Tibor: Nagykunság, Tálasi István: Kiskunság, Szabó László: Jászság, Dömötör Sándor: Őrség, Manga János: Palócföld, Bíró Friderika: Göcsej, Timaffy László: Szigetköz. Bp., 1977-1988., Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés és kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítókban, a papír védőborítókon kis kopásnyomokkal, egy papír védőborító kopott, kissé szakad...

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

16648.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,70
6,29

Palugyay Imre: Jász-Kún kerületek s Külső Szolnok vármegye leírása. Bp.,1993, "A Jászságért" Alapítvány. Hasonmás kiadás. Kihajtható mellékletekkel. Kiadói félvászon-kötés.
16649.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft