Makk Károlyné - Dékány Jánosné: Unser Schicksal... (Die Geschichte der Ungarndeutschen in Nadasch zwischen 1930 und 1950 - Bestrafung einer Volksgruppe). Fejezetek Mecseknádasd Történelméből II. Mecseknádasd, 2016, Német Önkormányzat. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
1976 Komáromy József: A történeti település szerkezeti és formaváltozásai Miskolc belvárosának helyrajzi térképén. Különlenyomat a Borsodi Történelmi Évkönyv V., 1976. évi kötetéből, 45 p.
cca 1930 Finnország prospektusok, 2 db: Finland. The land of 60,000 lakes. Helsinki, Otava Publishing, gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált, angol nyelven.; La Finlande. Francia nyelvű prospektus, fekete-fehér képanyaggal. Helsinki, 1930., Valtioneuvoston Kirjapaino.;
cca 1960 IBUSZ Autóbusztúrák. Autóbusztúra Budapest Miskolc Aggtelek útvonalon. Bp., Egyetemi-ny., 37+3 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón és az utolsó lapon ceruzás bejegyzésekkel.
Az új világ. Kalandozások Amerika művelt és vad vidékein. Utirajzok és életképek kiváló utazók leírásaiból. Összeválogatta Simonyi Jenő. Bp., é.n., Singer és Wolfner. 226 p. Kiadói foltos félvászonkötésben. Előzéklap nélkül. Ritka!
Philipp Berges: A föld csodái. Ázsia, Oceánia, Amerika. Ford.: Házsongárdy Gábor. Világjárók. Utazások és Kalandok. Bp., én., Franklin. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Arthur Berger: Az örök tavasz szigetein. (Hawaii.) Fordította: Halász Gyula. Világjárók. Utazások és kalandok. Bp., é.n., Franklin. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Egy erdélyi gróf a felvilágosult Európában. (Teleki Józef utazásai 1759-1761.) Sajtó alá rendezte, a bevezető tanulmányt írta, és a mutatót a magyarázó jegyzetekkel írta: Tolnai Gábor. Régi magyar prózai emlékek 7 köt. Bp., 1987., Akadémiai. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval.