Sugár István: A budai vár és ostromai. Bp., 1979, Zrínyi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé sérült papír védőborítóban, előzéklapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
Dr. Reich Milton Oszkár: Erdély útikönyv. Térképmelléklettel és a szerző fényképfelvételeivel. Bp., 1942, Eggenberger, 232+4 p.+8 t.+2 kihajtható térképvázlattal (Nagyvárad, Kolozsvár.) Második, átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói kopott aranyozású egészvászon kötésben, a nagyméretű kihajtható térkép-melléklet hiányzik.
A Budapesti Piarista Gimnázium évkönyve az 1999/2000. iskolai tanévről az iskola fennállásának 283. évében. Szerk.: Görbe László. Bp., 2000, Budapesti Piarista Gimnázium Igazgatósága, 322 p. Kiadói papírkötés.
Leidenfrost Gyula: Kék Adria. Bp., [1936], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 311 p. + 48 t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói ezüstözött, festett egészvászon-kötés, sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, címlap tetején apró felületi sérüléssel, néhány kevés lap kissé foltos.
Szepessy László (szerk.): Kiszabadítottuk. A szabadság-szobor története. H.n., 2004, RMDSZ. 83 p. Második, bővített kiadás. Az aradi szabadság-szobor története, fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
Hapag Weltreise 1932. Mit dem Dreischrauben-Luxusdampfer "Resolute" vom Januar bis Mai. Hamburg, é.n., Hamburg-Amerika Linie, 80 p. Német nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált világkörüli hajóút leírásával, praogramjával Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, borítón néhány apró folttal, máskülönben jó állapotban.
Magyar László utazása a délafrikai Bihé országba. Ifjúsági Könyvtár 10. sz. Bp., [1926], Pallas, 134 p. A borító Jeges Ernő munkája. Kiadói kartonált papírkötés, sérült, hiányos gerinccel.