cca 1914-1918 SMS Álmos, az Osztrák-Magyar Császári és Királyi Haditengerészet (k.u.k. Kriegsmarine) hadihajójának fedélzetén, a hátoldalon feliratozott fotó, 9x11 cm / cca 1914-1918 SMS Álmos, Austro-Hungarian Navy (k.u.k. Kriegsmarine) ship with soldiers on shipboard, photo with description on the reverse, 9x11 cm
1915 Reiss Zoltán (1877-1945) magyar mérnök-főhadnagy, építész I. világháborústábori postája feleségének Kosmáczból, saját felvételével elküldött fotólap, M. Kir. 26/II sz. népfelkelő útépítő munkásosztag parancsnoka bélyegzővel. Reiss Zoltán 1915-ben rokkant állományúként önként jelentkezett a hadseregbe, ahol népfölkelő mérnök hadnaggyá nevezték ki. A k. u. k. 7. Hadsereg körzetébe, Galiciába ke...
cca 1915-18 I. világháborús magyar kórházi felvétele katonákkal és ápolónőkkel, egyik postázott, másik Frussa Ede budapesti fényképész által pecséttel jelzett, vintage fotólapok, 8x14 cm
1942 Kolozsvár, Cluj; fiatal magyar II. világháborús katona 2 civil személy társaságában / WWII Hungarian military, soldier with family. Beile Zoltán photo
1940 Szolgálati jegy munkaszolgálatról, Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Önkéntes Munkaszolgálata Főparancsnokság, egyben meghívó vitéz Szinay Béla (1880-1948) főparancsnok, altábornagy, a Ludovika Akadémia korábbi parancsnoka (1928-1931) előadására a Turul Várba, hölgy címére postázva. 28x21 cm