cca 1950-1970 2x2 szobás iker lakóház, közművel, városias homlokzattal. Magyar Népköztársaság országos típusterv. Építési tervrajz-dokumentáció, 19 oldalon (hiányos), részben szétvált tűzéssel, helyenként sérült lapokkal, 43x30 cm
cca 1953 Vegyes újságcikk, és újságfotó kivágás gyűjtemény, az Arancsapatra vonatkozóan két füzetben +1 jegyzetfüzet a 6:3-as mérkőzés leírásával, rajzzal 8 p
1954 Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor levele fiához, Sárdy Lóránt (1931-2014) festőművész, restaurátorhoz és feleségéhez, Kézdi-Kovács Lenkéhez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus lányához, amelyben beszámol egy a a debreceni Déri Múzeumban két nap alatt elvégzendő munkájáról (feltehetően egy kép restaurálása ügyében) és találkozásával Nagy Tibor (1913-1978) ú...
cca 1954 A Szabad Nép szerkesztőségének írt dokumentumok, amelyben a R(ákosi) M(átyás) Szerszám és Gépgyár pártértekezletéről ír az ismeretlen író, benne számos javítással, 31 + 11 sztl. lev.