15 000 Ft
[Fjodor Mihajlovics] Dosztojevszkij: Sztjepancsikovo és lakosai. Ford.: Trócsányi Zoltán. Nagy Írók-Nagy Írások. Első sorozat. I. Bp.,(1920.), Genius, (Weiss L. és F.-ny.), XII+302+4 p. A címlap és a könyvdíszek Végh Gusztáv grafikus, iparművész munkái. A kötésterv Gottermayer Nándor terve. Kiadói aranyozott pergamen-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott felső lapélekkel, a borítón foltokkal, kopásnyomokkal. Számozott (XLVIII./L) példány. "Ebből a könyből az első 300 példány merített papíron készült, I-L-ig amatőr könyvgyűjtők részére Végh Gusztáv tervei szerint egész pergament kötésben, az 51-300-ig számu példányokat fénylemez kötésben hozta forgalomba a kiadó."