8 000 Ft
Toldy Ferenc: A magyar költészet kézikönyve a mohácsi vésztől a jelenkorig, vagyis az utóbbi negyedfél század kitűnőbb költői életrajzokban és jellemző mutatványokban. Bp., 1876., Franklin, 1 (címkép: Toldy Ferenc hártyapapírral védett acélmetszetű arcképe) t. + XVI+351 p.; VIII+344 p.; VIII+424 p.; VIII+366 p. Második, átdolgozott kiadás. A mű 5 kötetben teljes. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.