Toldy Ferenc: A magyar költészet története. I. kötet. A magyar költészet Zrínyiig. Pest, 1854, Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckenast-ny.), 1 t. (Tinódi Lantos Sebestyén portréja, litográfia)+XVI+240p. Első kiadás. Kiadói sérült papírkötésben. utolsó néhány lapon foltok