Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 331

19099.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

19100.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

Gyalui Boér György: Bojár. Nagybánya, 1941., Szerzői, 32 p. Kiadói papírkötés, "Tiszteletpéldány" bélyegzéssel. + Gyalui Boér György: Bojár II. Mi lesz, ha leszerelünk? Nagybánya, 1942., Szerzői, 47 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, bélyegzésekkel.
19101.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

A szarvassá változott fiú. Magyar költők versei Bartók Béláról. Vál. és szerk. Szakolczay Lajos. A szerkesztő, Szakolczay Lajos (1941-) Széchenyi-díjas irodalomtörténész, kritikus, szerkesztő által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1981., Kozmosz. A védőborító és a fedélrajz Kass János munkája. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19102.

A szarvassá változott fiú. Magyar költők versei Bartók Béláról. Vál. és szerk. Szakolczay Lajos. A szerkesztő, Szakolczay Lajos (1941-) Széchenyi-díjas irodalomtörténész, kritikus, szerkesztő által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1981., Kozmosz. A védőborító és a fedélrajz Kass János munkája....

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

Gerald Durrell 2 könyve: Istenek kertje. Ford.: Osztovits Levente. Bp., 1986, Európa. Kiadói papírkötés. + Vadak a vadonban. Ford.: Pesthy Gábor. Bp., 1988, Natura. Kiadói kartonált papírkötés.
19103.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Gondolat.ébresztő! Szerk.: Szabó Zsuzsa. HVG Könyvek. Bp., 2010, HVG. Kiadói papírkötés.
19104.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

Anatole Franc: Nyársforgató Jakab meséi. Békéscsaba, 1918, Tevan. A borító Gara Arnold munkája, színes litográfia. Kiadói illusztrált papírkötés, rossz, széteső állapotban.
19105.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

Major Henrik Panoptikuma. Írók és hírlapírók karikatúrái, Kosztolányi Dezső előszavával. Tevan-könyvtár 21-25. Békéscsaba, 1913, Tevan Adolf. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval.
19106.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

Balázsovics Mihály: Szélirányban. Bp., 1982., Magvető. Kiadói papírkötés.  A szerző, Balázsovics Mihály (1943-1994) költő által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
19107.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00

Szkárosi Endre: Mi az, hogy avantgárd. Írások az avantgárd hagyománytörténetéből. A szerző, Szkárosi Endre (1952-2022) József Attila-díjas költő, művészeti író, műfordító, kritikus, irodalomtörténész által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Underground expanzió 1. Bp., 2006., Magyar Műhely. Kiadói papírkötés.
19108.

Szkárosi Endre: Mi az, hogy avantgárd. Írások az avantgárd hagyománytörténetéből. A szerző, Szkárosi Endre (1952-2022) József Attila-díjas költő, művészeti író, műfordító, kritikus, irodalomtörténész által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Underground expanzió 1. Bp., 2006., Magyar Műhely. Kiadói pa...

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Cselényi Béla 2 műve: Üzennek a falmikulások. Versek. 1982-1988.; Magánbélyeg. Bukarest-Bp.,1983-1990, Kriterion - Holnap. Kiadói papírkötés.   Az első kötet a szerző, Cselényi Béla (1955-) költő által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT és ALÁÍRT példány, a második kötet a szerző által ALÁÍRT példány.
19109.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Bohár András: Aktuális avantgárd: M. M. Hermeneutikai elemzések. Aktuális avantgárd 1. Bp., 2002., Ráció. Kiadói papírkötés.  A szerző, Bohár András (1961-2006) képzőművész, író által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
19110.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft