Illyés Gyula: Oroszország. Uti jegyzetek. Bp.,[1934],Nyugat, (Hungária-ny.), 221+2 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációval. Első kiadás. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés .
Fekete István: Karácsonyi látogatók. Válogatta és szerk.: Véber Károly. Hartung Sándor rajzaival. Bp., 1989, Móra, 256 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
Fekete István: Kele, Vuk; Hú; Téli berek. Bp., 1974-1985.,Móra. Kiadói papírkötések és kartonált papírkötés, kopott borítókkal, az egyik gerincén kis szakadással.
Gottfried August Bürger: Münchhausen báró kalandjai. Gustave Doré illusztrációival. Ford.: Tordon Ákos. Kovács Ágnes utószavával. Bp.,[2006], General Press. Kiadói kartonált papírkötés.
1909-1913 Kincses Kalendárium 5 évfolyama: 1909-1910-1911-1912-1913. Korabeli reklámokkal, fekete-fehér fotókkal, érdekes írásokkal, közte pl.:A stockholmi Olimpiász, Udvari vadászatok Assziriában... stb. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.