Victor Vasarely tíz kompozíciója Bartok Béla emlékére. Csoóri Sándor, Illyés Gyula, Weöres Sándor és mások verseivel. Bp., (1982), Helikon, 1 sztl. lev. + 10 t. Kiadói papírmappában.
Mikó Árpád - Hapák József: Mátyás corvinái a nemzet könyvtárában. Bp., 2008, OSZK - Kossuth. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. Bp., 1898, Singer és Wolfner, (Hornyánszky-ny.), 8+235+1+8 p.+24 t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Benne Munkácsy Mihály (1844-1900): Konyhában c. egyetlen rézkarcával, papír, jelzett a karcon, foltos, 20×28 cm. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, Munkácsy Mihályt ábrázoló fém plakettel, Gottermayer-k...
Lossonczy Tamás: 1956. Sümegi György útószavával. Bp.,1995, Új Művészet Kiadó, 4 p.+17 t.+3 p. Számozott (98./100), a művész által aláírt példány. Lossonczy Tamás (1904-2009) grafikáinak reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
A második nyilvánosság. XX. századi magyar művészet. Összeáll.: Hans Knoll. Szerk.: Jolsvai Júlia. Művészeti Világ. Bp.,2002,Enciklopédia. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Szentgyörgyi József (1940-2014) festőművész dedikált katalógus, valamint aláírt meghívó, és két prospektus/katalógus, össz. 4 db: Krunák Emese, Láncz Sándor, Dr. Ellen Markgraf, Molnár Zsolt, Rideg Gábor: Szentgyörgyi József. Szentgyörgyi József (1940-2014) festőművész által dedikált! Szolnok, 1998, Tisza Nyomda. 65 p. Szentgyörgyi József műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papír...
Barát Béla - Éber László - Felvinczi Takács Zoltán: A művészet története. Bp., 1926, Világirodalom. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, a gerincen kopásnyomokkal.