Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 221

Victor Vasarely tíz kompozíciója Bartok Béla emlékére. Csoóri Sándor, Illyés Gyula, Weöres Sándor és mások verseivel. Bp., (1982), Helikon, 1 sztl. lev. + 10 t. Kiadói papírmappában.
18391.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Mikó Árpád - Hapák József: Mátyás corvinái a nemzet könyvtárában. Bp., 2008, OSZK - Kossuth. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
18392.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. Bp., 1898, Singer és Wolfner, (Hornyánszky-ny.), 8+235+1+8 p.+24 t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Benne Munkácsy Mihály (1844-1900): Konyhában c. egyetlen rézkarcával, papír, jelzett a karcon, foltos, 20×28 cm. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, Munkácsy Mihályt ábrázoló fém plakettel, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott, borítóval néhány lapon ragasztással
18393.

Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. Bp., 1898, Singer és Wolfner, (Hornyánszky-ny.), 8+235+1+8 p.+24 t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Benne Munkácsy Mihály (1844-1900): Konyhában c. egyetlen rézkarcával, papír, jelzett a karcon, foltos, 20×28 cm. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, Munkácsy Mihályt ábrázoló fém plakettel, Gottermayer-k...

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

Victor Vasarely 10 kompozíciója versekkel, Bartók Béla emlékére. Bp., é.n., Helikon. Ofszet, papír. Kiadói mappában, lapméret: 33,5x24.
18394.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71

18395.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Leena Luostarinen. Helsinki 1988. Art exhibition hall. 96p. DEDIKÁLT katalógus
18396.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14

Lossonczy Tamás: 1956. Sümegi György útószavával. Bp.,1995, Új Művészet Kiadó, 4 p.+17 t.+3 p. Számozott (98./100), a művész által aláírt példány. Lossonczy Tamás (1904-2009) grafikáinak reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
18397.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,40
12,57

A második nyilvánosság. XX. századi magyar művészet. Összeáll.: Hans Knoll. Szerk.: Jolsvai Júlia. Művészeti Világ. Bp.,2002,Enciklopédia. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
18398.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Árpád Szabados. Kiállítási katalógus. Stuttgart, 1994. Al Galerie Gerlinde Walz. Gazdag képanyaggal, magyar és német szöveggel. Kiadói papírkötés.
18399.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Szentgyörgyi József (1940-2014) festőművész dedikált katalógus, valamint aláírt meghívó, és két prospektus/katalógus, össz. 4 db: Krunák Emese, Láncz Sándor, Dr. Ellen Markgraf, Molnár Zsolt, Rideg Gábor: Szentgyörgyi József. Szentgyörgyi József (1940-2014) festőművész által dedikált! Szolnok, 1998, Tisza Nyomda. 65 p. Szentgyörgyi József műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóval. + 1999 meghívó Szentgyörgyi József kiállítására, Vigadó Galéria. Szentgyörgyi József által aláírt! + Szentgyörgyi József, Szín dráma, kihajtható kiállítási prospektus, 2008 Hamilton Aulich Art Galéria, alján kissé foltos. + Szentgyörgyi József, 1977, Stúdió Galéria, Bp., kiállítási katalógus
18400.

Szentgyörgyi József (1940-2014) festőművész dedikált katalógus, valamint aláírt meghívó, és két prospektus/katalógus, össz. 4 db: Krunák Emese, Láncz Sándor, Dr. Ellen Markgraf, Molnár Zsolt, Rideg Gábor: Szentgyörgyi József. Szentgyörgyi József (1940-2014) festőművész által dedikált! Szolnok, 1998, Tisza Nyomda. 65 p. Szentgyörgyi József műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papír...

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Barát Béla - Éber László - Felvinczi Takács Zoltán: A művészet története. Bp., 1926, Világirodalom. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, a gerincen kopásnyomokkal.
18401.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

18402.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft