Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 221

Hegyi Loránd: Avantgarde és transzavantgárde. A modern művészet korszakai. Bp.,1986.,Magvető. A borító Bak Imre munkája. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.   A szerző, Hegyi Lóránd (1954-) művészettörténész által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
18403.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71

Murádin Jenő: Mágori Varga Béla 1897-1998. Emlékkiállítás. Sepsiszentgyörgy, 2010. A szerző, Murádin Jenő (1937-) által Sümegi György (1947-) művészettörténésznek DEDIKÁLT példány! Sepsiszentgyörgy - Csíkszereda, 2010., Székely Nemzeti Múzeum - Pallas-Akadémia. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
18404.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Albert László. (Művészeti katalógus). Marosvásárhely, 2000, magánkiadás. Kiadói papírkötés. A művész, Albert László (1926-2006) által DEDIKÁLT példány!
18405.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Banner Zoltán: Bordi András. Bukarest, 1978, Kriterion. Fekete-fehér és színes reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
18406.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Banner Zoltán: Benczédi Sándor. A szerző, Banner Zoltán (1932-) művészeti író által Sümegi György (1947-) művészettörténésznek DEDIKÁLT példány! Bukarest, 1984, Kriterion. A művész munkáinak fekete-fehér reprodukcióival illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban
18407.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

1988 Pap Gábor: Balladás képek. Népköltészetünk és az évkör. Tudománytörténeti vázlat (a Gödöllői Galéria "Balladás képek" című c. kiIállításához.) 1988. október. Gödöllő, 1988., Petőfi Sándor Művelődési Központ, 49 p.+ 2 (melléklet) t. Kiadói papír mappában.
18408.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Sümegi György: Egy Lechner-álom. Sümegi György által ALÁÍRT példány. Lechner Ödön - Vágó József: Kecskeméti víztorony Rákóczi-szoborral 1910-1913 (terv.) Kecskemét, 2019., Kecskeméti Városszépítő Egyesület. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés
18409.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Kékesi László 15 linómetszete. Bp., é.n., KBK Grafikagyűjtő és Művelődési Egyesület, 15 t. (Komplett). Kiadói papírmappában. Megjelent 200 példányban, számozott (114./200).
18410.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Schanzer Mária: Mednyánszky. Bp., 1935, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 51+(1) p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval. A szerző által DEDIKÁLT példány.
18411.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

1987 Sátántangó. Krasznahorkai László regénye alapján Tarr Béla filmje. (Filmismertető kiadvány). Bp., Budapest Film Rt., 64 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói tűzött papírkötés.
18412.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

1978 Tarr Béla: Családi tűzfészek. Balázs Béla Stúdió. Tarr Béla 1977-ben megjelent filmjének ismertetése, kritikai elemzése. Gépirat. Tűzött papírkötés, (2)+54 p.
18413.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
10

Lajos Kassák. Lasst uns leben in unserer Zeit Gedichte, Bilder und Schriften zur Kunst. Auswahl und Nachwort von József Vadas. Bp.,1989., Corvina. Német nyelven. Kassák Lajos műveivel illusztrált. Kiadói papírkötés, foltos papír védőborítóban.   A szerkesztő, Vadas József (1946-) művészettörténész, művészeti író által DEDIKÁLT példány.
18414.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft