Csettkey László volt vezérkari ezredes, az 1. magyar hadsereg vezérkari főnökének posthumous katonapolitikai, hadtörténelmi tanulmányai. I. Az 1944. október 15-i események és annak előzményei, ahogy én Budapesten a "központban" átéltem. II. Az összeomlás előestéjén. Magyar Történelmi Kutató Társaság sorozatban megjelenő könyvei 8. köt. hn., 1981., Magyar Történelmi Kutató Társaság, 125 p. Emigráns...
Bachó László (szerk.): A Magyar Kir. Honvéd Ludovika Akadémia története. Bp., 1930, M.K.H. Ludovika Akadémia. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon kötés, kopottas állapotban.
A magyar nemzet aranykönyve 1914-1918. Bp., 1921, A magyar nemzet aranykönyve szerkesztő-bizottsága. Első világháborús képes katonai életrajzokkal. Kiadói félvászon kötésben, kissé kopott
Militärwissenschatliche Mitteilungen. 66. Jahrgang. Hrsg. vom Österreichischen Budesministerium für Landesverteidigung. Wien, 1935., Österreichischen Bundesministerium, 1006 p. + 2-15 t. Német nyelven, érdekes írásokkal, közte az I. világháborúra vonatkozóval. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, deformált gerinccel, intézményi bélyegzésekkel, egy hiányzó melléklettel.
Nagy Endre: A nagy háború anekdotakincse. Összeáll. és előszóval ellátta: - - . Bp., 1915, Singer és Wolfner (Budapesti Hirlap-ny.), 110 p. Mühlbeck Károly, Linek Lajos és mások rajzaival. Átkötött félvászon-kötésben, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval.
Aggházy Kamil-Stefán Valér: A világháború 1914-1918. Bp., 1934, Országos Közművelődési Tanács Könyvosztálya, 4+320 p. + XVI (Fekete-fehér képtáblák) t. Szövegközti és egészoldalas térképekkel. Kiadói egészvászon kötés, kopott, kissé foltos borítóval.
- A magyar katona. Vitézségünk ezer éve I-II. Szerk. Pilch Jeno. 435 képpel, vázlattal és 10 melléklettel. Nagybányai Vitéz Horthy Miklós Magyarország kormányzója, Vitéz József kir. herceg tábornagy, Jákfai Vitéz Gömbös Gyula m. kir. miniszterelnök és honvédelmi miniszter bevezeto soraival. Bp., 1933, Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, sérült gerincekkel