Schwicker Richárd: Sí-sport. Útmutató kezdőknek és haladóknak. Karafiáth Jenő bevezetőjével. [Bp., 1929], Wodianer F. és Fiai, 72 p. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. + 1970 Budapesti Természetbarát Szövetség - Turista Ellátó Vállat sítanfolyam igazolása.
Bedő Ödön: Megnyitáselmélet. (A gyakorlati sakkozás II. része). H.n., 1947, Magyar Sakkvilág, 252+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, koszos borítóval,
Serényi - Hefty - Reichart: A sísport. Szerk.: Serényi Jenő. A 2. kiadást átdolgozta Hefty Gyula Andor. 3. bővített kiadás. Átdogozta Dr. Reichart Dezső. A Turistaság és Alpinizmus szakkönyvei 1. Bp. 1930. Turistaság és Alpinizmus, 1 t.+128 p. Korabeli reklámokkal. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés.
Selva Raja Yesudian: Mi a jóga? Fordította: vitéz Neszthyné Haich Erzsébet. Bp., 1943, Széchényi Irodalmi és Művészeti Rt., (Nagyvárad, Betnár Béla "Grafika"-ny.) Kiadói laza félvászon-kötésben.
Mecser Lajos: A hajrá három pillanata. Miért - kiért fut a hosszútávfutó? Bp., 1992, VIVA. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. A szerző által dedikált.
Peterdi Pál: Sport és szépség. Bp., 1958, Sport Lap- és Könyvkiadó. Számos fekete-fehér fotóval illusztrált. Kiadói félvászon kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban, a címlapon folt nyomokkal.