[Störck, Anton] - Rácz Sámuel: Orvosi praxis. Második rész. Ki-adta - -, királyi consilárius, medicinae doctor, és Pesten Physiologiát tanító professor. Budán, 1801, a' Pesti Királyi Universitás betűivel, XX+808 p. A mű két kötetben teljes. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, hiányzó szennylapokkal, a címlapon bejegyzéssel.
[Steidele, Raphael Johann (1737-1823)] Steidele János: Magyar bábamesterség, iratatott német nyelven -- a bontzoló, borbély, és bábamesterségeknek rendkivüll-valo szabados tanitoja, az egybe kötött Sz. Háromság, és spanyol ispotályoknak helybéli borbély-mestere által: mellyet a felső hatalmasságnak parantsolatjára huszanhat tábla-képekkel meg-magyarázva magyar nyelven ki-adott, Szeli Károly. Béts, 1777., Schulz, 14+XXVI+461+9 p.+ 26 t. Korabeli félbőr-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, restaurált példány, több lap rendkívül igényesen pótolt: az első 7 levél, közte a címlap, XVII/XVIII, 3/4 (Első rész első lap), az utolsó 3 levél és a 26 tábla, foltos lapokkal, egy lap szélén szöveget nem érintő hiánnyal (35/36.)
Szent-Györgyi József: A' leg-nevezetesebb természeti dolgok' esméreti. Az apróbb oskolák számára készítette - -, orvos doktor, nemes és szabad királyi Debreczen városának rendes physicusa. I. darab. [Unicus!] Debreczenbenn, 1803., Szigethy Mihály, XXXII+330+34 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, a címlapon bejegyzéssel, valamint a szöveget követő 4 levélen feljegyzésekkel, metszetek nélkül.
[Bresztyenszky Adalbert Antal (176-1851)]: Adalberto Antonio Bresztyenszky: Elementa Algebrae, seu Arthimeticae generalis, ab - - -, ... Editio altera priore auctior, et emendatior. Jaurini [Győr], 1829.,Typis Leopoldi Streibig, XVI+414 p. Latin nyelven. Átkötött modern félműbőr-kötés, restaurált lapokkal, az utolsó oldal (415) hiányzik, foltos lapokkal, a lapok egy részén ceruzás bejegyzésekkel, firkákkal, possessori névbejegyzéssel.
Bäder-Almanach. Mitteilungen der Bäder, Luftkurorte und Heilanstalten in Deutschland, Österreich-Ungarn, der Schweiz und den angrenzenden Gebieten für Ärzte und Heilbedürftige. Berlin, 1907, Rudolf Mosse. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban
Bäder-Almanach. Mitteilungen der Bäder, Luftkurorte und Heilanstalten in Deutschland, Österreich-Ungarn, der Schweiz und den angrenzenden Gebieten für Ärzte und Heilbedürftige. Berlin, 1913, Rudolf Mosse. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban
Mathematikai és természettudományi közlemények vonatkozólag a hazai viszonyokra II-III. köt. [Egybekötve.] Szerk.: Szabó József. Kiadja a Magyar Tudományos Akadémia Mathematikai és Természettudományi Állandó Bizottsága. Pest, 1864-1865., (Emich Gusztáv-ny.), XV+240 p. + 3 t; XXVI+2+446 p.+6 (közte 4 színes tábla) t.+2 (táblázatok) t. Átkötött félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, néhány lapon sérüléssel, a II. kötet címlapja hiányzik, a II. részben az egyik tábla sérült, hiányos, és egy térkép hiányzik (csak egy kis darabja van meg), a III. részben egy tábla hiányzik, és egy tábla nagyrészt hiányos, sérült, megviselt állapotban.
Az orvos és gyógyszerész gyógyszerzsebkönyve. Összeáll.: Dr. Halmi Pál. Mozsonyi Sándor és Fritz Gusztáv. Bp., 1938., Novák Rudolf és Társa. Kiadói kopott egészbőr-kötésben.
[Krafft-Ebing, Richard von (1840-1902)] Báró Dr. Krafft-Ebing R.: Psychopathia sexualis, különös tekintettel a rendellenes nemi érzésre. Ford.: Dr. S. K. M. Bp., 1908, Kostyál Jenő (Révai és Salamon-ny.), 387+(5) p. Második, javított kiadás. Kiadói szecessziós, festett egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, apró foltokkal, a gerincen sérüléssel, belül jó állapotban.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.