Roland Auguet: Kegyetlenség és civilizáció. A római játékok. Ford.: Balkay Bálint. Tóth István utószavával. Bp.,1987., Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Orbán Sándor: Két agrárforradalom Magyarországon. (Demokratikus és szocialista agrárátalakulás 1945-1961.) Bp.,1972., Akadémiai Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban.
Jordánszky-kódex. A Jordánszky-kódex, magyar nyelvű bibliafordítás a XVI. század elejéről. [1516-1519.] Az Esztergomi Főszékesegyházi Könyvtárban őrzött MSS. II. 1. jelzetű kódex szövegének olvasata. tanulmánykötet, Bp., 1984 Helikon. Kiadói vászonkötés, kiadói papír védőborítóban, kis szakadással
"Zalának büszkesége." Helyszínek, arcok, események Deák Ferenc életéből. Szerk.: Molnár András. Megjelent Deák Ferenc születésének 200. évfordulóján. Zalaegerszeg, (2003.), Zala Megyei Levéltár. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés