Ligeti Lajos: Sárga istenek, sárga emberek. Egy év Belső-Mongólia lámakolostoraiban. Bp., M. Kir. Egyetemi Nyomda. Kiadói laza, kissé kopott egészvászon kötés
Borsodi Földrajzi Évkönyv V. Szerk.: Peja Győző, Frisnyák Sándor. Miskolc, 1964., Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Borsod Megyei Szervezete. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+2 p.+28 t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval.