Szemere Bertalan: Utazás külföldön. II. köt.: Nagy Britannia s Irland, Németalföld, Belgium, Rajnavidék, Helvétzia. Budapest, 1840. M. kir. egyetemi ny. 1 szt + 325 l + 5 sztl. lev. lev. A címlapokon metszet-vignettával. Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötésben
Ligeti Lajos (1902-1987): Afgán földön. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1938], Franklin-Társulat, 219+3 p.+16 (kétoldalas fekete-fehér képtáblákkal) t. Szövegközti és egészoldalas térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott félvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Ford.: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 (címkép)+240 p. +12 t. Gazdag egészoldalas fekete-fehér képanyaggal, és egy oldalszámozáson belüli térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borít...
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára 3 kötete: [Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+2 p.+28 t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval, foltos gerinccel. [Bergman, Sten (1895-1975)] Sten Bergman: Kamcsatka ...
[Chun, Karl (1852-1914)] Chun Károly: Mélytengerek világa. Ford.: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára III. köt.. Bp.,én., Lampel R.( Wodianer F. és Fiai), 8+280 p.+10 (fekete-fehér képtáblák) t. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, benne javított, restaurált lapokkal, a restaurálásoknál részben szöveget is érintő hiánnyal, hiányzó térképpel és táblákkal...
Haushofer, M. - Steinitzer, A.: Tirol und Vorarlberg. Monographien zur Erdkunde 4. Bielefeld-Leizpig, 1926, Velhagen & Klasing. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva, kihajtható térképpel. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
Kétszáz éves az Egri Főegyházmegyei Könyvtár. 1793-1993. Emlékkönyv. Szerk.: Antalóczi Lajos. Az Egri Főegyházmegye Sematizmusa VI. Eger, 1993, Főegyházmegyei Könyvtár, 343 p. Kiadói műbőr-kötés.