Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 149

Szemere Bertalan: Utazás külföldön. II. köt.: Nagy Britannia s Irland, Németalföld, Belgium, Rajnavidék, Helvétzia.  Budapest, 1840. M. kir. egyetemi ny. 1 szt + 325 l + 5 sztl. lev. lev. A címlapokon metszet-vignettával. Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötésben
18024.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Dr. Bogyay Tamás A szentmihályfai templom. . Budapest, 1937. Szerző dedikálásával. 8 p. Papír borítóval
18025.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Ligeti Lajos (1902-1987): Afgán földön. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1938], Franklin-Társulat, 219+3 p.+16 (kétoldalas fekete-fehér képtáblákkal) t. Szövegközti és egészoldalas térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott félvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
18026.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
9,84
10,86
10

18027.

[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Ford.: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 (címkép)+240 p. +12 t. Gazdag egészoldalas fekete-fehér képanyaggal, és egy oldalszámozáson belüli térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borít...

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00

Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára 3 kötete:   [Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+2 p.+28 t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval, foltos gerinccel.   [Bergman, Sten (1895-1975)] Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 272 p.+23 t. Fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.   [Merlin Moore Taylor (1886-1939)] Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.+188+1 p.+19 t. Fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
18028.

Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára 3 kötete: [Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+2 p.+28 t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval, foltos gerinccel. [Bergman, Sten (1895-1975)] Sten Bergman: Kamcsatka ...

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

[Chun, Karl (1852-1914)] Chun Károly: Mélytengerek világa. Ford.: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára III. köt.. Bp.,én., Lampel R.( Wodianer F. és Fiai), 8+280 p.+10 (fekete-fehér képtáblák) t. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, benne javított, restaurált lapokkal, a restaurálásoknál részben szöveget is érintő hiánnyal, hiányzó térképpel és táblákkal.
18029.

[Chun, Karl (1852-1914)] Chun Károly: Mélytengerek világa. Ford.: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára III. köt.. Bp.,én., Lampel R.( Wodianer F. és Fiai), 8+280 p.+10 (fekete-fehér képtáblák) t. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, benne javított, restaurált lapokkal, a restaurálásoknál részben szöveget is érintő hiánnyal, hiányzó térképpel és táblákkal...

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,70
6,29

18030.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14

Faragó Bálint: A mezőtúri református egyház története 1530-1917. Mezőtúr, 1927. Török könyvkiadó. Kiadói félvászon kötésben
18031.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Tölgyesi József: Veszprém vármegye alsófokú oktatása 1945-1948 között. DEDIKÁLT! Megyei Pedagógiai Körkép Kiskönyvtára 36. Veszprém, 1991., Megyei Pedagógiai Intézet. Kiadói papírkötésben.
18032.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Haushofer, M. - Steinitzer, A.: Tirol und Vorarlberg. Monographien zur Erdkunde 4. Bielefeld-Leizpig, 1926, Velhagen & Klasing. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva, kihajtható térképpel. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
18033.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

Kétszáz éves az Egri Főegyházmegyei Könyvtár. 1793-1993. Emlékkönyv. Szerk.: Antalóczi Lajos. Az Egri Főegyházmegye Sematizmusa VI. Eger, 1993, Főegyházmegyei Könyvtár, 343 p. Kiadói műbőr-kötés.
18034.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

18035.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft