Budapesti üdvözlet. A régi Budapest korabeli képeslapok és reklámok tükrében. Szerk.: Kollin Ferenc. Bp., 1983, Helikon. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Térkép-melléklettel (Budapest fő- és székváros legújabb térképe, kész.: Homolka József, lépték nélkül, az 1896-os kiadás reprintje, 78,5x63 cm). Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papírtokban, jó állapotban.
Williams Archibald: Újkori híres utazók. Angol eredetije után átdolgozta Mikes Lajos. Ismeretterjesztő Könyvtár. Bp., 1912., Franklin, 4+323+1 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés.
Marelyin Kiss József - Valuch Tibor: Rekviem a parasztságért. Hat falu - egy sors. (Homokmégy, Kalocsai járás.) Terepmunkák. 7. Kalocsai Múzeumi Értekezések 13. Kalocsa - Bp., 2011., Kalocsai Múzeumbarátok Köre - Viski Károly Múzeum - Jelenkutató Alapítvány. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 800 példányban.
Bogyay Tamás: A jáki apátsági templom és Szent Jakab-kápolna. (Művészettörténeti összefoglalás és vezető a két templom megtekintéséhez.) Dunántúli Szemle Könyvei 220. Szombathely,(1943), Martineum, 106+6 p. Számos szövegközti képpel, ábrával illusztrálva. Kiadói papírkötésben, névbélyegzőkkel és névbejegyzéssel, kissé kopott, borítóval
Iványi Béla: Báró Sennyey László S. J. nagyszombati rector római utazásai (1687., 1693., 1696.) Szent István Akadémia 2. köt. 1. sz. Bp., 1929, Szent István Akadémia, 131+1 p. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzésekkel, sérült, részben hiányos gerinccel.
Simkó József: Hollóháza múltja és jelene. Hollóháza, 1999, Hollóháza Község Önkormányzata. Kiadói papírkötés, kisebb ázásnyommal. A szerző által DEDIKÁLT példány.