Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 149

1938 Turisták Lapja 50. évfolyam II. kötet. Bp., MTSZ, 503-876 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
18036.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71

Péter László szerk.: Szeged vasművessége. Szeged, 1980. Somogyi Könyvtár. 312p. Kiadói papírkötésben
18037.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Budapesti üdvözlet. A régi Budapest korabeli képeslapok és reklámok tükrében. Szerk.: Kollin Ferenc. Bp., 1983, Helikon. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Térkép-melléklettel (Budapest fő- és székváros legújabb térképe, kész.: Homolka József, lépték nélkül, az 1896-os kiadás reprintje, 78,5x63 cm). Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papírtokban, jó állapotban.
18038.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29

18039.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,70
6,29

Williams Archibald: Újkori híres utazók. Angol eredetije után átdolgozta Mikes Lajos. Ismeretterjesztő Könyvtár. Bp., 1912., Franklin, 4+323+1 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés.
18040.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

18041.

Kikiáltási ár:
400 Ft
1,04
1,14

Marelyin Kiss József - Valuch Tibor: Rekviem a parasztságért. Hat falu - egy sors. (Homokmégy, Kalocsai járás.) Terepmunkák. 7. Kalocsai Múzeumi Értekezések 13. Kalocsa - Bp., 2011., Kalocsai Múzeumbarátok Köre - Viski Károly Múzeum - Jelenkutató Alapítvány. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 800 példányban.
18042.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,70
6,29

cca 1920-1940 5 db háború előtti turisztikai katalógus, magyar és külföldi, benne IBUSZ útitervek c. kiadvány
18043.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

A Kallosdi kerek templom. Dunántúli Szemle. Szerző dedikálásával.(István/Szentkirályi/ bácsinak szeretettel és tisztelettel küldi /Bogyay/ Tamás.) Dunántúli Szemle. Szombathely 1940. 12p. Kiadói papíborítóval
18044.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Bogyay Tamás: A jáki apátsági templom és Szent Jakab-kápolna. (Művészettörténeti összefoglalás és vezető a két templom megtekintéséhez.) Dunántúli Szemle Könyvei 220. Szombathely,(1943), Martineum, 106+6 p. Számos szövegközti képpel, ábrával illusztrálva. Kiadói papírkötésben, névbélyegzőkkel és névbejegyzéssel, kissé kopott, borítóval
18045.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Iványi Béla: Báró Sennyey László S. J. nagyszombati rector római utazásai (1687., 1693., 1696.) Szent István Akadémia 2. köt. 1. sz. Bp., 1929, Szent István Akadémia, 131+1 p. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzésekkel, sérült, részben hiányos gerinccel.
18046.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14

Simkó József: Hollóháza múltja és jelene. Hollóháza, 1999, Hollóháza Község Önkormányzata. Kiadói papírkötés, kisebb ázásnyommal. A szerző által DEDIKÁLT példány.
18047.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft