I. világháborús frontfotók: kiépített védőállások, vöröskeresztes épület, lövészállás géppuskával, stb. (érdekes, látványos felvételek); össz. 15 db fotó, 18x13 cm körüli méretben
1761 A cs. és kir. udvari haditanács tábornoki kinevezése Oberst-Feldwachtmeister a horvát határőrvidéki báni gyalogezred parancsnokának gróf Sarmage Péter ezredesnek. A francia eredetű Zágráb vármegyében birtokos család számos Zrínyi családból eredeztethető műtárggyal rendelkezett. Három beírt oldal papírfelzetes pecséttel / Awarding warrant for the Croatian borderpatrol units' commander
1919 Vértpuszta, Zsitvatőpuszta, Patpuszta légi felvétel, Vörös Hadsereg Vízirepülő Század, hátoldalon feliratozott, pecséttel jelzett fotó, szélein sérülések, 12×17 cm
cca 1914-1918 Vegyes katonai fotó tétel, 16 fotó kartonon, közte 12 katonai, és 6 db más jellegű fotóval, változó állapotban, közte sérült, kopott, foltos is, 15x10 cm és 8x11 cm