40 000 Ft
103,63 EUR, 114,29 USD
XVIII. sz. első fele Johann Babtiste Homann (1664-1724): "Danubii Fluminis (ab urbe Lentia usq. et ultra Bydenam urbem cum influentibus fluviis delineati) Pars Media, in qua Hungaria, Sclavonia, Bosnia, Dalmatia et Servia cum vicinis aliis Regionibus - accurat? describuntur ? Ioh. Bapt. Homanno S. C. M.Geographo Norimbergae." Magyarország és a Duna medence térképe, In: Homann: Atlas von Hundert Charten 154., Szántai: Homann 6c., kézzel színezett rézmetszet, papír, kis kopásnyomokkal, 49x56 cm, lap: 56x64 cm