Luntz György János: Oskolai tanító könyv. Irta német nyelven - - , a kempteni oskolák igazgatója. Most pedig szabadon forditva és némely szükséges változásokkal s bővítéssel alkalmaztatva a magyar ifjuság hasznára kiadta Látzai József pápai reform. professor.Győrben, 1793, Streibig Jósef, XXIV+331+6 p. Korabeli kopott félbőr-kötésben, foltos lapokkal, számos bejegyzéssel. Ritka!
Köz-hasznu magyar és német levelező-könyv és nemzeti titoknok, a' közönséges életben előforduló hivatalbeli és barátságos helyheztetésekhez alkalmaztatva. Szerk.: Károlyi István. Pesten, 1832., Petrózai Trattner és Károlyi István, XVI+392 p. Hetedik megbővített és megjavított kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kopott, foltos borítóval, a címlaptól a 16. oldalig kijáró lapokkal, a szennylapokon, ...
Berzsenyi Dániel költői művei. A Magyar Tudományos Akadémia Irodalomtörténeti Bizottsága megbízásából kiadta Merényi Oszkár Dr. A költő halálának százéves évfordulójára készült kiadás. Bp., 1936., MTA, 438 p. Korabeli álbordás félbőr-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal. A könyv megbízott kiadója, Merényi Oszkár. (1895-1981) irodalomtörténész által Tolnai Gábor (1910-1990) irodalomtörténész ré...
Garay János összes munkái I-V. Bp., 1886-1887, Méhner Vilmos. Átkötött egészvászon-kötés. Dr. Körösy László (1856-1918) bölcselet doktor, és főreáliskolai könyvtárából. Jó állapotban.
Petőfi Sándor összes művei I.-VII. Bp., 1951-64, Akadémiai. Kritikai kiadás. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben, kiadói helyenként sérült papírborítóval, néhány nagyon kevés lapon ceruzás jegyzettel, máskülönben jó állapotban. Komplett!
Tolnai Új Világlexikona I-XVIII. kötet Bp., 1926-1930, Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói dombornyomott egészvászon kötés, változó, többnyire jó állapotban
Aleman Matteo: Az emberi életnek játék' helyje. Hol Alfarátzi Guzmán' ábrázatja alatt A' jó- és gonosz erkölts, tsalárdságok, őrizkedések, egyűgyűségek, gazdagság, szegénység, jó, roszsz; egy szóval: valamik az emberrel minden állapotban történni szok II. kötet Miskólczon, 1824. N. Szigethy Mihály. 1 t. rézm. + [11] + 12-212 p.. Izraelita vallású spanyol regényíró művének első magyar fordítása. . ...