Kolozsvári Grandpierre Emil: Változó felhőzet. Válogatott novellák. Bp., 1977, Magvető. A szerző által Kaposy Miklós (1933-2022) magyar szerkesztő, író, humorista, a Magyar Rádió Karinthy Színpadának alapítójának dedikált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papírvédőborítóban.
Szabó Dezső: Teleki Pál / Az ifjúság, mint érték és funkció a nemzet életében / Petőfi és Petőfi / Életeim (Szabó Dezső füzetek 66.) Bp., 1941, Ludas Mátyás. 62 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, kissé foltos borítóval, javított címlappal.
Kosztolányi Dezső: A szegény kisgyermek panaszai. Bp., 1919, Athenaeum, 1 t. + 87 p. Ötödik kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
Cs. Szabó László: Hét nap Párizsban. Utikalauz felnőtteknek. (Bp., 1936), Nyugat (Hungária-ny.), 63+(1) p. Kiadói papírkötés, zsírpapír védőborítóban. ,,A "Hét nap Párizsban" először a Nyugat 1935 januári számában jelent meg. Ez a könyvecske a második, végleges szövegezést tartalmazza."