Taeger Henrik: A Bakony regionális geológiája. I. rész. Geologica Hungarica Tomus 6. Bp., 1936., Editio Instituti Regii Hungarici Geolgogici, 128 p.+2 t. + 1 (térkép) t. Magyar és német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. ceruzás aláhúzásokkal és bejegyzésekkel.
Buday László: Orvosi alkattan. Herzog Ferenc előszavával. Bp., 1943., Magyar Orvosi Könyvkiadó. Fekete-fehér szövegközti fotókkal. Kiadói papírkötés, javított borítóval és kötéssel.
Cholnoky Jenő - Littke Aurél - Papp Károly - Treitz Péter: A Föld. II. kötet. Bp., [1926], Athenaeum. Szövegközi és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,
Növényhatározó. I-II. köt. Szerk.: Dr. Hortobágyi Tibor. Bp., 1962, Tankönyvkiadó. Harmadik kiadás. Szövegközi és egészoldalas ábrákkal illusztrálva. Közte a gombák színes táblaképeivel. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, fakó gerinccel.
Orvos-Természettudományi Értesítő a Kolozsvári Orvos-Természettudományi Társulat és az Erdélyi Muzeum-Egylet Természettudományi Szakosztályának az 1879-ik évben tartott szaküléseiről és népszerű természettudományi estélyeiről. Kiadja a két társulat. A szerk. bizottság segélyével összeállítja az Orvos -Természettudományi Társulat Titkára. A szerk. bizottság tagjai: orvosi szak: Hőgyes Endre, termés...
A Természet Világa három kötetet. A csillagos ég; A légkör; A kémia és vívmányai. Bp., 1938-1939, Kir. Magy. Természettudományi Társulat. Számos szövegközi és egészoldalas illusztrációval. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, sérült, kopott gerinccel.
Széll László: Általános és szervetlen chemia. Gyakorlati irányú vezérfonal a chemia alapismereteinek elsajátítására. Debrecen, 1920-1921, Méliusz,X+432 p. Kiadói papírkötés, hátsó borító sérült
2 db Békésy György (1899-1972) Nobel-díjas biofizikusról szóló kiadvány: A Nobel-díjas Békésy György. Szerk.: Nagy Ferenc. + Békésy György emlékezete. Szerk.: Nagy Ferenc és Kiss Csongor. Bp., 1999, Better. Kiadói tűzött papírkötés.