Könyvek: Történelem

Tételek száma: 130

18364.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Natusik Nep. János (szerk.): Az Ausztriai közbirodalom. honisméje, különös tekintettel Magyar- és Erdélyországra. Pest, 1857, Eggenberger. Kiadói papírkötés, jó állapotban.Térkép melléklettel!
18365.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,32
25,71
10

Dr. Grexa Gyula: A Csaba-monda és a székely hunhagyomány. DEDIKÁLT! Bp., 1922., Szerző,4+61+1 p. Számozatlan példány. Átkötött félvászon-kötés.
18366.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Kovács Lajos: A békepárt a magyar forradalomban   Budapest, 1883, Révai Testvérek kiadás130 p. Első kiadás. A Békepárt a magyar forradalomban. Válaszul Irányi Dániel röpíratára. 130p. Későbbi papírborítékban Procopius Béla pecsételt ex librisével
18367.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Fitz József: Hess András a budai ősnyomdász, Magyar Bibliophil Társaság Bp. 1932, Kner Izidor nyomdája, Gyoma. Kiadói papírkötésben A 200/194 sorszámozott példány Szép állapotban
18368.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Magyar várak szerelmese Müllner János fotográfiái 1910.. Bp., 2017. Méry Ratio kiadó 311p. Kiadói kartonált keménykötésben, papír védőborítóval
18369.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Ezernyolczszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben. Egykorú képek, okiratok, eredeti kézírással, ereklyék, nevezetes nyomtatványok, kiáltványok, művészi emlékek. Ezer képpel. Szerk.: Jókai Mór, Bródy Sándor, Rákosi Viktor. Bp. 1898. Révai,(Franklin-Társulat-ny.), 476 p. Rendkívül gazdag egész oldalas és szövegközti képanyaggal. Kiadói festett, aranyozott, egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötésben, haránt alakú, első előzéklap sérült, néhány lapon foltok gerinc hiányzik., borító kopott
18370.

Ezernyolczszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben. Egykorú képek, okiratok, eredeti kézírással, ereklyék, nevezetes nyomtatványok, kiáltványok, művészi emlékek. Ezer képpel. Szerk.: Jókai Mór, Bródy Sándor, Rákosi Viktor. Bp. 1898. Révai,(Franklin-Társulat-ny.), 476 p. Rendkívül gazdag egész oldalas és szövegközti képanyaggal. Kiadói festett, aranyozott, egészvá...

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

18371.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Dienes Adorján: Regélő romok. Rozsnyó,(1940), Sajó-Vidék Könyvkiadóvállalat. II., bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
18372.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29

Mezőkövesdi Ujfalvy Sándor emlékiratai. Sajtó alá rendezte és kiegészítésekkel közreadta: Dr. Gyalui Farkas. Kolozsvár, 1941, Erdélyi Múzeum Egyesület, (Minerva Rt.-ny.), 1 t.+XII+444+2 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Mezőkövesdi Újfalvy Sándor (1792 - 1866) erdélyi magyar vadász, vadászati szakíró, emlékiratíró, mecénás, postahivatali igazgató. Kőrösi Csoma Sándor diáktársa volt a nagyenyedi Bethlen kollégiumban. Wesselényi Miklós, Kisfaludy Sándor és Deák Ferenc barátja volt, az erdélyi közélet ismert szereplője volt.
18373.

Mezőkövesdi Ujfalvy Sándor emlékiratai. Sajtó alá rendezte és kiegészítésekkel közreadta: Dr. Gyalui Farkas. Kolozsvár, 1941, Erdélyi Múzeum Egyesület, (Minerva Rt.-ny.), 1 t.+XII+444+2 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Mezőkövesdi Újfalvy Sándor (1792 - 1866) erdélyi magyar vadász, vadászati szakíró, emlékiratíró, mecénás, postahivatali igazgató. Kőrösi Csoma Sándor diáktársa ...

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

18374.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Kumlik Emil: A szabadságharc pozsonyi vértanui. Pozsony szereplése 1848/49-ben. A pozsonyi tizenhárom. Egyéb pozsonyi itéletek. Pozsonyiak Aradon és Pesten. Pozsony -- Bp., 1905. Stampfel Károly. 135p. Szövegközti képekkel. Moden nyl borítóval. Sérült címlap
18375.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft