Nádasi Katalin: Megtalált kincseim avagy meséim egy csodálatos földről, amelyet Perunak becézek. [Eger, 1998.], Mediparo. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
Détshy Mihály: Munkások és mesterek az egri vár építkezésein (1493-1596) II. Különlenyomat az Egri Múzeum 1964. évi (2.) évkönyvéből. Eger, 1964, Heves Megyei Múzeumok Igazgatósága (Heves m. ny.), 151-180 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 100 példányban. A szerző, Détshy Mihály (1922-2007) építész, művészettörténész által Voit Pál (1909-1988) művészettörténész részére DEDIKÁLT példány...
Kozák Károly: Az egri vár feltárása (1957-1963) II. Különlenyomat az Egri Múzeum 1964. évi (2.) évkönyvéből. Eger, 1964, Heves Megyei Múzeumok Igazgatósága (Heves m. ny.), 221-271 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 100 példányban. A szerző, Kozák Károly (1920-1989) régész, muzeológus, művészettörténész által Voit Pál (1909-1988) művészettörténész rész...
C. Harrach Erzsébet-Kiss Gyula: Vasi műemlékek. Településtörténet, építészettörténet, művelődéstörténet. Szerk.: Rózsa Béla. Szombathely, 1983, Vasi megyei Tanács, (Slyvester János Nyomda-ny.) Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt, karcos, kopott papír védőborítóban, de belül jó állapotban.
Interetnikus kapcsolatok Északkelet-Magyarországon. Szerk.: Kunt Ernő, Szabadfalvi József, Viga Gyula. Bp., 1984., Herman Ottó Múzeum. Kiadói papírkötés.
Hilda Fialová - Andrej Fiala: Hrady na Slovensku. Bratislava, 1966., Vydal Obzor. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Benne rengeteg felvidéki magyar vonatkozású várral. Szlovák nyelven. Több nyelvű rezümével, többek között magyar nyelven is. Kiadói egészvászon-kötés.