[Up de Graff, Fritz W. (1873-1927)]: F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1933.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t. (címkép)+164+4 p.+26 (fekete-fehér fotók) t. Egészoldalas, fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, két tábla hiányzik, a borítón kis kopásnyom...
Központi Statisztikai Hivatal: Magyarország helységnévtára 1962 Bp., 1962, Statisztikai Kiadó, XI+1044 p. + 2 db nagy méretű térkép melléklet Kiadói félvászon-kötés.
Guide Technique de Budapest. Édité par Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. [Budapest műszaki útmutatója. Francia nyelvű kiadás]. Szerk.: Edvi-Illés Aladár. Bp., 1896, "Pátria", VIII+468 p.+3 sztl. lev. (hirdetések)+70 t.+5 kihajtható melléklet. Számos szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációval. Francia nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé sérült, kopottas b...
Dr. Borovszky Samu (szerk.): Pest- Pilis Solt Kiskun vármegye I-II. Magyarország vármegyéi és városai. Bp., 1989, Dovin. Reprint kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban.
Vártúrák kalauza I-III. köt. Teljes! I. köt.: Észak-magyarországi, alföldi várak és vártúra-útvonalak. II. köt.: Dunántúli várak és vártúra-útvonalak. III. köt.: Vártúrák Csehszlovákiában és Romániában. Bp., 1975-1976-1983., Sport. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói kartonált papírkötés., a III. kötet gerincén sérüléssel.
Dr. Kicsi Sándor - Szacsvay Imre: Erdélyi utakon. I-III. kötet. I.: Nagyváradtól a Hargitáig. II.: Csíkszék meg Háromszék. III.: Brassótól Nagyenyednek. Bp., 1989, Officina Nova (Kossuth-ny.) Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Franciaország (A Lonely Planet útikönyvsorozata alapján). Szerk.: Szalay Marianne. Bp., 2006, Park Könyvkiadó, 1084 p. Fotókkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, felül a lapélek foltosak.
China. [I-II. kötet]. I.: Das Land der Mitte. II.: Der Templebau. Geist, Kunst und Leben Asiens. Hagen, 1921, Folkwang-Verlag. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült, az első kötet hiányos gerinccel.
A Föld és népei. Föld és népismei kézikönyv. Hellwald Frigyes és egyéb írók nyomán kidolgozta: Dr. Toldy László. Előszóval bevezette: Dr. Hunfalvy János. I-II. kötet. I.: Észak-, Közép és Dél-Amerika földrajzi és népismei leírása. II.: Afrika, Ázsia és Ausztrália földrajzi és népismei leírása. Bp., 1879-1880, Méhner Vilmos, (4)+VIII+722+85 p.; 672 p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusz...