Vladímir Bárta - Jaroslav Liptay: Hrady, zámky, kastiele na Slovensku. Burgen, Castles, Chateaux, Várak. Basnká Bystrica/Besztercebánya, 1994., Artpress. Szlovák, magyar, német, angol, francia nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Benne magyar vonatkozású felvidéki várakkal. Kiadói kartonált papírkötés.
Thaly Tibor: A 200 éves Városliget. Bp. 1958. Gondolat. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói sérült, javított papír védőborítóban, de belül jó állapotban.
Schermann Szilárd: Kassa és a kassai hegyek kalauza. Két térképvázlattal, egy panorámaképpel és 63 képpel. Bp., 1944., Magyarországi Kárpát Egyesület, (Légrády-ny.), 352 p.+1 (kihajtható panorámakép) t. + 2 (térképek, Kassa belterülete, 15x18 cm; Kassai hegyek utvonalvázlata, 42x55 cm) t. A 321. és 352. oldalak között fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés,szakadt, kijáró lapokkal
E. (Eduard) Hanvai (szerk.): Eishöhle u. Umgebung von Dobsina. Dobsina, 1900, szerkesztői kiadás. 28 p + 1 kihajtható térkép melléklet. Német nyelven. Fekete-fehér képekkel és ábrákkal illusztrált. Kiadói papírkötés, ragasztott gerinccel, sérült és foltos borítóval, könyvtest elvált a borítótól, térkép jó állapotban.