Polgárdy Géza: Székesfehérvár és környéke kalauza. Lux Géza rajzaival és város térképével. Magyarországi útikalauzok 1. Bp., 1938.,'Élet', 52 p. + 2 (fekete-fehér képtáblák) t. + 1(kétoldalas térkép) t. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással, jó állapotban. Térképpel együtt ritka!
Danilo Kis: A holtak enciklopédiája. Ford.: Borbély János. Újvidék, 1986, Forum. Első magyar nyelvű kiadás! Kiadói kartonált papírkötés, a borítón némi kopással. Megjelent 2000 példányban.
Frank Miklós - Kunszt János - Rausch Zoltán: Magyarország fürdőinek, ásványvizeinek, üdülőhelyeinek ismertetése, Magyarország fürdőtérképével. Bp., 1933, Pátria, 88 p. + 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés, a borító sérült, hátul sarokhiánnyal, belül a lapok jó állapotban.
[Waddell, Laurence Austine (1854-1938)]: A rejtelmes Lhassza és az 1903-1904. évi angol katonai expedíció története. Átdolgozta Dr. Schwalm Amadé. Lóczy Lajos előszavával. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1910, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (címkép, színes) t. + VI+(2)+287+(1) p. +42 (fekete-fehér képtáblák) t. + 2 (kétoldalas térképek) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Gazdag szövegkö...
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Képekkel és térképekkel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+270+2 p. +16 t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis k...