1769 gróf Niczky Kristóf (1725-1787) a Szent-István-rend lovagja, tárnokmester, országbíró, királyi személynök. II. József főtanácsadójának jogi munkásságát, konkrét témakörökben való iránymutatásait bemutató kéziratos könyv. 293 kézzel beírt oldalon Foltos lapokkal, korabeli, hiányzó gerincű félbőr kötésben
cca 1818 I. Ferenc (1768-1835) rendelete a kéményseprő-építő tanoncokra és mesterekre vonatkozó működési szabályokról. H.n., C[arl] F[riedrich] Wigand-ny., 6 p. Kisebb sérülésekkel, 6 kr CM illetékbélyeggel, "Komárom város polgármesteri hivatala" bélyegzéssel.
Érdekes 1848-as dokumentum: 1853 Csiky Sándor (1805-1892) nemzetőrparancsnok, politikus, egri polgármester, akit 1848-as tevékenysége miatt halálra ítéltek, majd az ítéletet várfogságra változtatták. Autográf levele, fia által neki, fogva tartása helyére Kufstein várába írott levél hátoldalán Fia pénzügyekről és peres ügyekről ír, ő maga pedig bizonyos 1849-es eseményeket is felidézve ír fogva tar...
1866-1867 Körösy István dolgoztja 1866 és 1867-ben. Kézzel írt dolgozatok, benne különféle témákkal. Modern átkötött aranyozott egészbőr-kötésben, foltos lapokkal, benne Kőrösy István alacskai református lelkész időskori sérült fotójával (12x9 cm , és részére szóló munkáltatói bizonyítvány (Tornalja, 1874)
1870 Salamon Ferenc (1825-1892) történész, esztéta, színikritikus és műfordító, az MTA tagja.autográf írása bölcsészkari dokumentumon egy hallgató ügyében