Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 220

Tóth János: Az őrségek népi építészete. Bp., 1971, Műszaki Könyvkiadó. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 1700 példányban.
18874.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Kurihara Nobumitsu (1794-1870), japán történetíró és fametsző : Szamuráj klánok története, fragmentum. Cca. Edo korszak, 1850-60. Fametszet, papír, zsinórfűzésű papírkötésben, korának megfelelő állapotban. Tartalma: (Mizucsi sárkány isten, Satake klán bankettje, Uesugi hadsereg)?. 4 db fametszet illusztrációval.
18875.

Kurihara Nobumitsu (1794-1870), japán történetíró és fametsző : Szamuráj klánok története, "fragmentum". Cca. Edo korszak, 1850-60. Fametszet, papír, zsinórfűzésű papírkötésben, korának megfelelő állapotban. Tartalma: (Mizucsi sárkány isten, Satake klán "bankettje", Uesugi hadsereg)?. 4 db fametszet illusztrációval.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
1944 Munkácsy Mihály emlék-kiállítás 1844-1944. Bp., 1944, Országos Magyar Szépművészeti Múzeum. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés
18876.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Ifj. Gonda Béla: A női divat művészete. Winkler Margit rajzaival. Bp., 1916., Ráth Mór. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzővel.
18877.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1987 Kő Pál szobrászművész kiállítása. Összeáll.: Kratochwill Mimi. Sopron Káptalanterem. 1987. március 18-29. Sopron, Soproni Tavaszi Napok, fekete-fehér fotókkal, a borítón kis szakadással, 12 sztl. lev.  Kő Pál (eredeti nevén Pataki Lajos, majd Maczky Levente Lajos) (1941-2020) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas magyar szobrászművész által DEDIKÁLT példány.
18878.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1979 Cs. Erdős Tibor (1914- 2015) erdélyi magyar festőművész kiállítási katalógusa, román, magyar francia nyelven. Benne Cs. Erdős Tibor: A fekete óra c. művének reprodukciójával, de a művész autográf címfeliratával, és aláírásával.
18879.

1979 Cs. Erdős Tibor (1914- 2015) erdélyi magyar festőművész kiállítási katalógusa, román, magyar francia nyelven. Benne Cs. Erdős Tibor: "A fekete óra" c. művének reprodukciójával, de a művész autográf címfeliratával, és aláírásával.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
1997 Mester és tanítványai. Master and Disciples. In memoriam Somogyi József. Kiállítási katalógus (Bp., Hadtörténeti Múzeumban, Bp.,1997.) Veszprém, 1997., F. Szelényi Ház. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. A művész lánya, BÁV oktató, Somogyi Borbála által Kernács Gabriella (1943-2021) művészettörténész és férje B. Farkas Tamás (1937-2016) filmrendező részére szóló ajándékozási sorokkal.
18880.

1997 Mester és tanítványai. Master and Disciples. "In memoriam Somogyi József." Kiállítási katalógus (Bp., Hadtörténeti Múzeumban, Bp.,1997.) Veszprém, 1997., F. Szelényi Ház. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. A művész lánya, BÁV oktató, Somogyi Borbála által Kernács Gabriella (1943-2021) művészettörténész és férje B. Farkas Tamás (1937-2016) filmrendező részére szóló ajándékozási sorokkal.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
1992 12 Erdélyi Képzőművész. Kiállítási katalógus, benne: Fekete Miklós, Gaál András, Kákonyi Csilla, Márton Árpád, Serban-Chira Adrian, Simon Endre, Haller József, Kopacz Mária, Simon Zsolt, Korondi Jenő, Gheorghe Muresan, Sánta Csaba. Debrecen, 1992, Piremon. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés. + 1988 Erdély. F. M. K. Segélyfesztivál 1988. június 10-11. Katalógus. Szerk.: Szász György.
18881.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Lyka Károly 6 könyve:  A táblabíró világ művészet. Magyar művészet 1800-1850.;  Közönség és művészet a századvégen. Magyar Művészet. 1867-1896.;  Magyar művészélet Münchenben. Magyar Művészet. 1867-1896.; Festészeti életünk a millenniumtól az első világháborúig. Magyar Művészet 1896-1914.; Szobrászatunk a századfordulón. Magyar Művészet 1896-1914.;  Festészetünk a két világháború között. Visszaemlékezések 1920-1940.; Bp., 1981-1984., Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
18882.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Kállai Ernő: Művészet veszélyes csillagzat alatt. Válogatott cikkek, tanulmányok. Művészet és elmélet. Bp., 1981., Corvina. Kiadói papírkötés.
18883.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Max Dvorák: A művészet szemlélete. Válogatott tanulmányok. Művészet és elmélet. Bp., 1980., Corvina. Kiadói papírkötés.
18884.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
18885.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft