Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 220

Révész Béla: Ady Endre életéről, verseiről, jelleméről. A költő fényképfelvételeit Székely Aladár készítette. Gyoma, 1922, Kner Izidor,1 t.+219 p.+2 sztl. lev.+9 t. Oldalszámozáson belül 18, a költő leveleinek, kéziratainak reprodukciójával. A külső címlapot és a fametszésű könyvdíszeket Kozma Lajos rajzolta. Kiadói papírkötés.   Készült famentes papíroson 3000,velinpapíroson félvászon-kötésben 200, valódi merített papíroson félbőrkötésben 50 példányban. Számozatlan példány.
18788.

Révész Béla: Ady Endre életéről, verseiről, jelleméről. A költő fényképfelvételeit Székely Aladár készítette. Gyoma, 1922, Kner Izidor,1 t.+219 p.+2 sztl. lev.+9 t. Oldalszámozáson belül 18, a költő leveleinek, kéziratainak reprodukciójával. A külső címlapot és a fametszésű könyvdíszeket Kozma Lajos rajzolta. Kiadói papírkötés. "Készült famentes papíroson 3000,velinpapíroson félvászon-kötésben 200, valódi merített papíroson félbőrkötésben 50 példányban." Számozatlan példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
Hatvany Lajos: Ady világa. 1-4. köt. Isten könyve I-II. köt. I. Találkozás istennel. II. Viadal istennel. Szerelem könyve I-II. köt. I. Találkozás a nővel. II. Ady és Léda. Wien, [1922-1923], Pegasus. (Hamburger ny.). 52; 88; 80; (81)-191+1 p. Kiadói papírkötésekben, szakadozott borítókkal, az I. kötet kissé sérült borítóval, szakadozott lapszélekkel, a IV. kötet hátsó borítója hiányos, sérült lapokkal.
18789.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,08
10,86
Benjámin László et alii.: Tollal és szerszámmal. Benjámin László, Földeák János, László Gyula, Vaád Ferenc versei. Darvas József bevezetőjével. A szerzők, Benjámin László (1915-1986), Földeák János (1910-1997), László Gyula (1915-1998), Vaád Ferenc (1908-1984) által DEDIKÁLT példány. Bp., 1941.,(Rajkai Lajos-ny.), 128 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, az elülső borítón kis sérüléssel, felvágatlan példány.
18790.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
Sütő András: Az utolsó köntös. DEDIKÁLT! Örökségünk. Bp. - Ungvár,1997,Örökségünk. Kiadói papírkötés, kopott, kissé foltos borítóval, az elülső borítón címkenyomokkal.
18791.

Sütő András: Az utolsó köntös. DEDIKÁLT! Örökségünk. Bp. - Ungvár,1997,"Örökségünk". Kiadói papírkötés, kopott, kissé foltos borítóval, az elülső borítón címkenyomokkal.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Ifj. Jacob Gusztáv: Csipke. Bp., 1917., Magyar Könyvnyomda. A borító Györgyfy György festőművész munkája. Kiadói papírkötés, rossz, széteső állapotban.
18792.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,18
3,43
Kelt: Budapesten. Novellák, versek. Magyar Írók Erdélyért. Szerk.: Liptószentiványi Szentiványi József. hn., 1942., Forte. Kiadói papírkötésben, rossz állapotbban.
18793.

Kelt: Budapesten. Novellák, versek. Magyar Írók Erdélyért. Szerk.: Liptószentiványi Szentiványi József. hn., 1942., "Forte." Kiadói papírkötésben, rossz állapotbban.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,18
3,43
Balázs Béla: Tristan hajóján. Gyoma, 1916., Kner Izidor, 78+2 p. Első kiadás. Átkötött díszes, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, Balázs Béla beragasztott képével, névbejegyzéssel.
18794.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Riedl Frigyes: Arany János. Bp., 1904., Franklin. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
18795.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,18
3,43
18796.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,71
4,00
Q. Horatius Flaccus: Versek. Ford.: Trencséni József. Bp., 1925., Radó István-ny., XXXIV+2 p. Kiadói egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.  A fordító, (Trencsényi-)Waldapfel József (1904-1968) irodalomtörténész, Trencsényi-Waldapfel Imre (1908-1970) klasszika-filológus, műfordító testvére által Hóman Bálint (1885-1951) vallás- és közoktatásügyi miniszter részre DEDIKÁLT példány. Nagyméltóságú Dr. Hóman Bálint egyetemi tanár úrnak a magyar Horatius-évet inauguráló m. kir. vallás és közoktatásügyi miniszternek mély tisztelettel. Benne Waldapfel József névjegykártyával.
18797.

Q. Horatius Flaccus: Versek. Ford.: Trencséni József. Bp., 1925., Radó István-ny., XXXIV+2 p. Kiadói egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel. A fordító, (Trencsényi-)Waldapfel József (1904-1968) irodalomtörténész, Trencsényi-Waldapfel Imre (1908-1970) klasszika-filológus, műfordító testvére által Hóman Bálint (1885-1951) vallás- és közoktatásügyi miniszter részre DEDIKÁLT példány. "Nagyméltóságú Dr. Hóman Bálint egyetemi tanár úrnak a magyar Horatius-évet inauguráló m. kir. vallás és közoktatásügyi miniszternek mély tisztelettel." Benne Waldapfel József névjegykártyával.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
Sipos Iván: Árnyékok a szívben. Három kis regény. A szerző által DEDIKÁLT példány. (Bp.,1928.), Szerzői kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.
18798.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
6,86
11
Ady Endre 3 Korunk Mesterei sorozatban megjelent műve:  Sápadt emberek és történetek. (x2); Így is történhetik. Bp.,én.Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal.
18799.

Ady Endre 3 "Korunk Mesterei" sorozatban megjelent műve: Sápadt emberek és történetek. (x2); Így is történhetik. Bp.,én.Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,77
5,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft