Sobó Jenő: Erdészeti építéstan. II. rész: Út-, vasút- és hídépítéstan. Selmeczbánya, 1899, Országos Erdészeti Egyesület (Joerges Ágost özv. és Fia-ny.), XV+(1)+971 p. Számos szövegközi ábrával illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, sérült, kissé kopott borítóval, néhány kissé foltos lappal.
100 éves a magyar kábelipar. A Magyar Kábel Művek emlékkiadványa. Bp., 1983, MKM, 63 p. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Kiadói tűzött papírkötés.
Königlich Ungarische Station für Gärungswissenschaft. (Budapest II, Herman Ottó út 15. sz.) Bp., 1934, Königlich Ungarische Universitäts-Druckerei (Kir. M. Egyetemi Ny.), 19+(1) p. Fekete-fehér fotókkal. Német nyelven. Kiadói tűzött papírkötés.
Textil-iparral kapcsolatos könyvtétel, 3 db:
Oskar Meyer - Josef Zehetner: Technik und Praxis der Kammgarnspinnerei. Ein Lehrbuch Hilfs- und Nachschlagewerk. Berlin, 1923., Julius Springer. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés.;
R. Preu: Die Kammgarnspinnerei. Kurzgefaßtes Lehrbuch der Wollkämmerei, Webgarn- und Strickgarnspinnerei. Berlin, 1928, Gebrüder Borntraeger. Német nyelven. Szövegközti illusztrációkkal. Kopott félvászon-kötés, foltos lapokkal.;
Edmund Richter - Paul Caquelin: Technologie Kammgarnspinner. Berlin, 1955., Volk und Wissen Volskeigener Verlag. Német nyelven. Kiadói kopott félvászon-kötésben.
Schuller Aladár: A fényképezés eljárásai és receptjei. Bp., [1917], A Fény (Wodianer F. és Fiai-ny.), (4)+141+(3) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, sérült fűzéssel, a lapok egy része kijár.
1939 Holzbearbeitungsmaschinen und Zubehör für die Holzindustrie. Technische Frühjahrsmesse Leipzig. Faipari gépeket ismertető katalógus, fekete-fehér képekkel, német nyelven. Papírkötésben, kissé viseltes borítóval, "Simla Műszaki Iroda Budapest" bélyegzőkkel, 168 p.
1942 2 db fotózással kapcsolatos, német nyelvű kiadvány: Wolf H. Döring: Farbenfotos leichtgemacht; H. C. Opfermann: Farbenfilm in deiner Kamera. Fekete-fehér és színes képekkel. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, sérült borítókkal.
Kézikönyv J. Hauff & Co. fotocikkeinek használatához. Nagyvárad, é.n. (cca 1910), Sonnenfeld Adolf Grafikai Műintézete. Második kiadás. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes állapotban, foltos, kissé sérült borítóval, néhány lap kissé sérült, koszos.
Hermann Lang: Vom Rennmonteur zum Europameister. München., 1943., Knorr&Hirth. Fekete-fehér fotókkal. Német nyelven. Kiadói kopott félvászon-kötésben. autóversenyzésről, korabeli autókról szóló könyv, sok érdekes fotóval.