[Darrell, William (1654-1721)]: Dorrell Josef: Istenes jóságra, és szerentsés bóldog életre oktatott Nemes Ember. Irta Anglus nyelven - -. Forditotta Olaszbul Faludi Ferentz. Első magyar kiadás. Hozzákötve: Istenes jóságra, és szerentsés bóldog életre oktatott Nemes Aszszony. Utánna pedig: Meg-szerzés a' hadi és udvari hivatalrul. Első magyar kiadás. Nagy-Szombatban, 1748, Academiai bötűkkel. 8+23...
Paulini Béla - Harsányi Zsolt: Háry János kalandozásai Nagyabonytul a Burgváráig. Kodály Zoltán kottáival és eredeti nép dalokkal. Paulini Béla rajzaival. Az egyik író és illusztrátor, Paulini Béla (1881-1945) író, újságíró, illusztrátor által DEDIKÁLT példány. Bp.,1926., Szerzők, (Budapesti Hirlap-ny.),109 p. Kottákkal, rajzokkal gazdagon illusztrált. Kiadói illusztrált papírkötés, kopott, foltos...
Jókai Anna: Napok. Bp., 1972. Szépirodalmi. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóval. DEDIKÁLT Major Ottó (1924-1999) írónak, ki sszakadással a borítón
Szirmay (Antal), Antonius: Hungaria in parabolis, sive commentarii in adagia, et dicteria Hungarorum, per - -. Budae, 1804. Typis Regiae Universitatis Hungaricae. [8] 174 p. Első kiadás. Kicsit későbbi kopott papírkötésben. Címlap fénymásolat, rézmetszetű címkép hiányzik. A korai magyar közmondáskutatás egyik alapműve nemesi közmondások vizsgálata, művelődéstörténeti megjegyzések, nemzetiségek kar...
Esterházy Péter: Egy nő. A szerző, Esterházy Péter (1950-2016) Kossuth- és József Attila-díjas író általi kettős DEDIKÁCIÓVAL (1995, 2000.) Bp.,1995., Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Csiky Gergely szinmüvei és regényei 6 kötete: IV. köt.: Szép leányok.; VII. köt.: Bozóti Mártha.; VIII. köt.: Cecil házassága.; IX. köt.: Nora.; XVI. A vasember.; XVII.: Elbeszélések Bp., 1880-1892., Athenaeum. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált kék egészvászon-kötés, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a IV. kötetből az elülső szennylap kijár, a XVIII. kötetből a szennylapok, az e...