Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 296

Csoóri Sándor: Nappali Hold. A szerző, Csoóri Sándor (1930-2016) író által DEDIKÁLT példány! Bp., 1991, Püski. Első kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
18241.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Hardy, Thomas: Egy tiszta nő. (Tess of the d'Urbervilles). Ford.: Szabó Lőrinc. Kass János illusztrációival. Bp., 1966, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr-kötés, jó állapotban. Számozott (935./1300) példány!
18242.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

Kozma György: Nijinsky, a gólem. Bp., 1990, Holnap Kiadó. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
18243.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,70
6,29

Robert Browning: És Pippa énekel... Ford. és az utószót írta: Szász Imre. Bozóky Mária illusztrációival. Bp., 1961, Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötés. Számozott (219./800) példány.
18244.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

Nyitott könyv. Százharminc közlemény száz képpel. Szerk.: Dr. Bodor Antal, Dr. Gerlóczy Zsigmond. Bp., (1928), Országos Közegészségi Egyesület (Kir. M. Egyetemi Ny.), 320 p. + 27 t. Színes és fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, sérült gerinccel, kissé fakó borítóval
18245.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00

Zane Grey: Pioneerok. Bp., é.n. Palladis. Pengős regények. Kiadói papírkötésben
18246.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Vass Zoltán: Hazatérés 1944. Bp., 1970. Szépirodalmi. Kiadói vászonkötésben. DEDIKÁLT Ungvári Tamás történésznek!
18247.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

Talabér György: Böngészet a franczia szépirodalomból magyar hölgyeink számára. I-II. köt. [Egy kötetben]. Pest, 1862-1863, Osterlamm Károly, (4)+140 p., (6)+172+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal.
18248.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

Ady Endre első verseskötete. Bp., 1920., Amicus, (Hornyánszky Viktor-ny.), 110+2 p. Átkötött kartonált papírkötés, bekötött papírborítókkal, a bekötött elülső papírborító kissé foltos, egyébként jó állapotban.
18249.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

18250.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

1929 A Toll c. irodalmi folyóirat I. évf. 26. száma, 1929. okt. 13. Szerk.: Kaczér Vilmos. Benne: Ádám Andor: Az igazi Prohászka; Márai Sándor: Egy, kettő, három; stb. A címlap Berény Róbert munkája. Bp., Globus-ny., 42+(2) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült borítóval.
18251.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

Papp Tibor: Elégia két személyhez vagy többhöz. A szerző, Papp Tibor (1936- 2018) József Attila-díjas író, költő, műfordító, tipográfus, szerkesztő, a Magyar Műhely tagja által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Párizs, 1968., Magyar Műhely,(Artis-ny.), 95 p. A borító Mireille Lapierre munkája. Kiadói papírkötés, kopott borítóval.
18252.

Papp Tibor: Elégia két személyhez vagy többhöz. A szerző, Papp Tibor (1936- 2018) József Attila-díjas író, költő, műfordító, tipográfus, szerkesztő, a Magyar Műhely tagja által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Párizs, 1968., Magyar Műhely,(Artis-ny.), 95 p. A borító Mireille Lapierre munkája. Kiadó...

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft