Boromisza Jenő: Arany János, mint esztétikus. Versecz, 1910., Özv. Kirchner J. E.-féle Műintézet, 31+1 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos gerinccel, intézményi bélyegzővel.
Lesták Emma: Arany János "Toldi"-ja és Sládkovic András "Detvan-a. Bp., 1939, szerzői. 39 p. Kiadói papírkötés, borítón kisebb szakadással és apró foltokkal.
Dr. Viski Károly: Régimódi házak Szalontán. Milyen lehetett a költő szülőháza. Tanítványainak írta és rajzolta dr. Viski Károly. Különlenyomat a nagyszalontai m. kir. áll. főgimnázium 1910/11. évi értesítőjéből. Szalonta, 1911, Kálmán László könyvnyomdája. 22 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel. Arany János szülőháza témájában.
Szabó László: Magyar hibák, magyar gondok. Bp., é.n., Athenaeum, 204 p. Bekötött elülső papírborítóval. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.