Mi a magyar? Szerk.: Szekfű Gyula. A Magyar Szemle Könyvei XV. Bp., 1939, Magyar Szemle Társaság, 558+(2) p. Babits Mihály, Eckhardt Sándor, Gerevich Tibor, Koldály Zoltán, Szekfű Gyula és mások írásaival. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos lapélekkel, helyenként foltos lapokkal.
Fekete István: Kele, Vuk; Hú; Téli berek. Bp., 1974-1985.,Móra. Kiadói papírkötések és kartonált papírkötés, kopott borítókkal, az egyik gerincén kis szakadással.
Ballagi Mór: Új teljes magyar és német szótár, tekintettel az egyes szók helyes kiejtésére, [...] a természettudományokban, az új törvényhozásban, a kereskedelemben szokásos szak- és műszavakra. Magyar-német rész. Pest, 1867, Heckenast Gusztáv, VIII+723 p. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé foltos lapokkal.
Sienkiewicz, Henrik [Henryk]: Vízözön. [Özönvíz]. Sík Sándor előszavával. Bp., 1923, Szent István Társulat, 468 p. Első magyar nyelvű kiadás. A borító Jaschik Álmos munkája. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti elülső papírborító bekötve