6 db Kós Károly (által írt, ill. róla szóló) könyv: Pál Balázs: Kós Károly; Kós Károly, az országépítő; ,,A legszebb élet, amit el tudtam magamnak képzelni" - Benkő Samu beszélgetései Kós Károllyal; Kós Károly: ,,Kőből, fából házat... igékből várat"; Kós Károly: A gálok; Varró János: Kós Károly, a szépíró. Vegyes állapotban.
Zsindelyné Tüdős Klára. Életrajz - dokumentumokban. 1895-1980. Vál. és szerk.: Dizseri Eszter. Bp., 1994, Magyarországi Református Egyház Kálvin János Kiadója. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Harsányi Kálmán: A kristálynézők. Regény. A szerző, Harsányi Kálmán (1876-1929) költő, író, drámaíró, színikritikus által DEDIKÁLT példány! Bp., 1914., Toldi Lajos,(Pesti-ny.), X+(2)+317 p. Első kiadás. Egészoldalas szecessziós illusztrációval. Átkötött egészvászon-kötés.
Tagore,[Rabindranath]: Chitra. Ford.: Laky Dezső. Bp.,1920 ,Sacelláry, (Korvin-ny.), 4+94+4 p. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel. Megjelent 2000 példányban. Számozatlan példány.
Babits Mihály: A második ének. A könyv kiállítását Lengyel Lajos tervezte. Az előszót Török Sophie írta. A címlaprajz Bernáth Aurél műve. Bp., 1942, Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt., (Hungária-ny.), 103+(1) p. Első kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal. Számozott (790./2000) példány.